Ferizaj me shërbim psikologjik online për COVID-19

Komuna e Ferizajt prin për nga numri i të infektuarve me koronavirusin e ri në Kosovë. Shtimi i numrit të…

Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Në këtë situatë meteorologjike…

Myftiu Tërnava viziton xhaminë e djegur në Verboc

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava, ka vizituar sot  xhaminë e djegur të Verbocit të Drenasit për…

Ndihmohen me pako ushqimore banorët e fshatrave Tërstenik I dhe II, Vërboc e Shtuticë

Komuna e Drenasit, nesër duke filluar nga ora 08:30, do të fillojë me ndarjen e 210 pakove ushqimore-higjienike donacion në…

MPBAP dënon djegien e xhamisë në Vërboc të Drenasit

Ministria e Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike e dënon fuqishëm aktin vandal të dëmtimit dhe djegies së xhamisë në…

Donacioni i Serbisë për Kosovën, BE: Shpëtimi i jetës së njerëzve s’duhet të politizohet

Shefja e Zyrës së BE-së në Prishtinë Nataliya Apostolova, shefat e Misioneve të BE-së, ambasadorët e Mbretërisë së Bashkuar, Zvicrës…

Suksesi ose dështimi në luftën kundër Covid-19 matet nga numri i të vdekurve

Në Kosovë deri më tash janë konfirmuar 510 raste me koronavirus, prej tyre 93 të shëruar dhe 12 të vdekur.…

KRU Prishtina intervenon në rrjetin e kanalizimit në rrugën “Muhamet Qami”

Ekipet e mirëmbajtjes së rrjetit të ujërave të zeza, kanë nisur punimet për rregullimin e sistemit të rrjetit të kanalizimit…

Qytetarët bashkëpunues me policinë në parandalimin e Covid-19

Ushtruesi i detyrës së ministrit të Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Xhelal Sveçla ka vizituar sot njësitet policore, të…

Albulena Haxhiu: Qytetarët ia kanë parë sherrin Hashim Thaçit

Ministrja në detyrë e Drejtësisë Albulena Haxhiu ka reaguar pas paralajmërimeve të kreut të vendit për formimin e qeverisë së…