​Shqiptarët e mbetur në Kanada mund të aplikojnë online për zgjatjen e qëndrimit

Shqiptarët e mbetur në Kanada si pasojë e situatës së krijuar nga koronavirusi, mund të aplikojnë online për zgjatjen e…

793 të vdekur gjatë 24 orëve nga koronavirusi në Itali

Koronavirusi po vazhdon të marrë jetë në Itali dhe ky numër po rritet çdo ditë. Gjatë 24 orëve të fundit,…

Arrin në 10000 numri i rasteve me COVID-19 në Nju Jork

Nju Jorku ka përfunduar testimet dhe rezultuan 10000 raste me koronavirus, deklaroi guvernatori, Andrew Cuomo. Shumica e rasteve janë në…

​Komuna e Malishevës dezinfekton hapësirat publike

Në kuadër të zbatimit të masave për parandalimin e pandemisë COVID-19, në Komunën e Malishevës, është duke vazhduar dezinfektimi i…

Bashkim Ramosaj i bënë thirrje kryeministrit Kurtit që të jetë unifikues

Kryetari i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj i ka bërë thirrje kryeministrit Albin Kurti, duke pohuar se në menaxhimin e…

AGK mirëpret mënyrën e organizimit të sotëm të konferencës nga Qeveria e Kosovës

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK) e mirëpret veprimin e sotëm të Qeverisë së Kosovës që konferenca e organizuar rreth…

Kancelarja Merkel bënë blerjen e zakonshme në supermarket

Kancelarja gjermane, Angela Merkel shkoi për të blerë në supermarket në qendër të Berlinit, dje në mbrëmje vonë. ”Ajo bleu…

Kurti: Preokupimi im nuk është java e kaluar politike, por java e ardhshme shëndetësore

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se krizës shëndetësore në Kosova shkaktuar nga përhapja e koronavirusit nuk do të…

Vendimi i Sveçlës: Të gjithë personat që hyjnë në Kosovë do të dërgohen në karantinë

U.D. i ministrit të Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike dhe koordinatori i Grupit Ndër-institucional për Menaxhimin e…

Qëndroni në shtëpi dhe në distancë, janë javët vendimtare në luftën kundër koronavirusit në Kosovë

Kryeministri i Kosovës dhe ministri Shëndetësisë, kanë deklaruar se tre javët e fundit janë vendimtare për Kosovën në luftën me…
error: