Agjencia e Kosovës për Akreditim  do të zbatojë procesin e akreditimit në distancë

Këshilli Shtetëror i Cilësisë (KSHC), pas shqyrtimit të kornizës së akreditimit dhe strategjinë e organizimit të akreditimit institucional dhe programeve…

Abazi i reagon Grenellit: Pse po tregon mosrespektim për Qeverinë e Kosovës?

Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës Haki Abazi i është kundërpërgjigjur kërkesës së ambasadorit Richard Grenell për heqjen e taksës dhe…

Nisja e dialogut me Serbinë, këshilltari i Kurtit paralajmëron rezistencë

Këshilltari i kryeministrit në detyrë, Shkëlzen Gashi, ka reaguar ndaj deklarimeve të ambasadorit amerikan Richard Grenellit për fillimin e dialogut…

Nisma ende pa qëndrim zyrtar për ftesën e Kurtit

Nisma Socialdemokrate ende nuk ka qëndrim lidhur me ftesën e kryeministrit në detyrë Albin Kurti, për t’u mbledhur në një…

Abazi-Thaçit: Nuk mundesh të veprosh si mbret

Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës Haki Abazi ka reaguar pas paralajmërimeve të kreut të vendit, se javën tjetër do të…

PDK ende pa qëndrim për ftesën e Kurtit

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) ende nuk ka qëndrim lidhur me ftesën e kryeministrit në detyrë Albin Kurti, për t’u…

Grenelli i tregon Thaçit kur do të fillojë dialogu me Serbinë

Emisari special i presidentit të SHBA-së Donald Trump, Richard Grenell, ka reaguar pas deklarimeve të presidentit Hashim Thaçi, se taksa…

PDK: Testet nga Serbia hyrën në Kosovë pa respektuar procedurat ligjore dhe doganore

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) ka akuzuar Qeverinë në detyrë, se është gjunjëzuar para Serbisë duke dorëzuar një pjesë të…

Thaçi tregon kur do të ndërmarrë hapat e fundit kushtetues për formimin e qeverisë së re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se javën tjetër do të ndërmarrë hapat për formimin e Qeverisë së re.…

Ministria e Bujqësisë premton mbështetje për fermerët llapjanë

Ministri në detyrë i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa i shoqëruar nga ushtruesi i detyrës së kryetarit të…