PDK denoncon korrupsionin e Vetëvendosjes: Po përfiton nga tenderët në kohën e koronavirusit

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) ka dënuar keqpërdorimet e mëdha financiare dhe abuzimet me pushtetin nga Lëvizja Vetëvendosje nën mbulimin…

Vazhdon greva në burgun e Hajvalisë

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut ka njoftuar se 40 të dënuar dhe 10 persona…

Osmani: Asnjë ndihmë e Serbisë nuk i shlyen krimet që i ka bërë në Kosovë

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë sot se asnjë ndihmë e Serbisë nuk mund t’i shlyejë krimet…

Krasniqi: Qeverisë në detyrë po i del nga kontrolli menaxhimi me Covid 19

Nënkryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka adresuar kritika ndaj kryeministrit në detyrë, Albin Kurti për keqmenaxhim të situatës me pandeminë…

Kurti: Mos u çuditeni me deklaratat e ambasadorëve

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka deklaruar se nëse një president del kundër reciprocitetit me Serbinë, nuk është çudi për…

Lansohet nisma mësimore online “Pasaporta mësimore”

Është lansuar sot nisma e re mësimore online në Kosovë “Pasaporta mësimore”, e cila është programi i ri për nxënësit…

Lirohen nga karantina në Prishtinë 44 persona, nesër vinë 120 nga Turqia

Dyzet e katër personat që janë testuar dje dhe që kanë dal negative, sot janë liruar, ndërkohë, po pritet kthimi…

​Visar Hajrullaga këndon për banorët e një lagje në Rahovec

Qytetarët e Rahoveci në këtë kohë pandemie kanë gjetur një mënyrë shumë të veçantë për t’u disponuar. Pikërisht për këtë…

Krasniqi: Kurti ka thirr takime kur menaxhimi i situatës ka nis të dal nga kontrolli

Nënkryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka thënë se prezenca e tyre në takimin konsultativ me kryeministrin në detyrë, Albin Kurti…

Dhurohen 200 pako me ushqime për familjet në nevojë në Vushtrri

200 pako me ushqime dhe produkte bazë të higjienës i janë dorëzuar sot Komunës së Vushtrrisë, e të cilat do…