Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Konjufca: Italia mbështet heqjen e vizave për Kosovën

Ministri i Jashtëm i Italisë Luigi Di Maio tha se vendi i tij fton për dialog në mes Kosovës dhe…

Arrestohet i arratisuri nga pavijoni i Dubravës

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka bërë të ditur se sot rreth orës 10:00, pas letër – rreshtimit të lëshuar për…

Osmani takon përfaqësues të trembëdhjetë agjencive të Kombeve të Bashkuara

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, sot priti në takim një delegacion të përbërë nga përfaqësues të trembëdhjetë agjencive…

Të akuzuarit për vrasjen e Ivanoviqit deklarohen të pafajshëm

Gjashtë të akuzuarit për vrasjen e Oliver Ivanoviq, sot gjatë seancës për shqyrtimin fillestar në Gjykatën Themelore të Prishtinës, janë…

KQZ-ja kufizon shpenzimet për fushatën e zgjedhjeve në Podujevë

Shumë më e lartë që do të mund ta shpenzojnë subjektet politike në fushatën zgjedhore në Podujevë është 43 mijë…

Institucionet e Kosovës e kanë për detyrë të gjejnë Idriz Rrecën dhe të tjerët

Për nder të veprës dhe sakrificës së dijetarit dhe heroit të kombit,  Idriz Rrecaj, i cili u kindapua nga forcat…

Haga demanton lajmet për vdekjen e kriminelit Mlladiq

Helen Eggleston, një zëdhënëse e Mekanizmit Ndërkombëtar të Gjykatave Penale, ka thënë për Radio Sarajevën, se krimineli i luftës Ratko…

Mediat serbe: Vdes krimineli Mlladiq?

Shefja e diplomacisë së Bosnjës Bisera Turkoviq ka bërë të ditur se ka marrë informacione nga gjykata e Hagës se…

Dumoshi mbështet fuqizimin e rinisë

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS), Vlora Dumoshi, priti sot në një takim përfaqësuesit e Zyrës Rajonale për Bashkëpunim…

KMDLNJ shpërndan libra nëpër burgje

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut në Prishtinë në kuadër të mandatit të saj për…
error: