Totaj: Kurti ka filluar spastrimin me agjendë politike

Partia Demokratike e Kosovës po kërkon nga Qeveria Kurti që të mbajë duart larg nga institucionet e pavarura. Meqë sipas…

Rasti me Xhamajkën, PDK fajëson Konjufcën

Zëdhënësi i Partisë Demokratike të Kosovës, Avni Bytyçi ka folur për mosnjohjen nga shteti i Xhamajkës duke thënë se e…

Haradinaj: Nuk ka garanci që heqja e taksës sjell njohjen e Serbisë

Ish-kryeministri Ramush Haradinaj i është drejtuar sërish me kërkesën për të mos hequr taksën kryeministrit aktual Albin Kurti. Në një…

PDK: Kurti pa plan qeverisës, t’i ndalë veprimet e paligjshme ndaj administratës së pavarur

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Shaqir Totaj dhe zëdhënësi i PDK-së, Avni Bytyçi, kanë mbajtur sot konferencë për media…

Thaçi niset për në SHBA, do të ketë takime me administratën amerikane

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtuar sot për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku do të…

Rasti i Ilija Iviç, reagon edhe Ambasada amerikane: Politika nuk ka vend në sport

Ambasada amerikane në Kosovë reagoi pas rastit të futbollistit serb 17-vjeçar nga Graçanica, Ilija Iviç, i cili prej tri vitesh…

Përmbushja e premtimeve të kryetarëve të komunave deri në gjysmën e mandatit

Instituti GAP ka publikuar në platformën elektronike “Letërnjoftimi i Komunave” progresin e kryetarëve të komunave në përmbushjen e premtimeve të…

Bahtiri: Nuk jap dorëheqje, do jem kryetar edhe për dy mandate

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka mohuar se e ka në plan që të japë dorëheqjen nga kjo pozitë. Ai…

Deklarata e fortë e Abazit: Në Kosovë ka tentime që të rihapet çështja e shkëmbimit të territoreve

Një deklaratë të fortë ka hedhur zëvendëskryeministri i dytë i Kosovës, Haki Abazi, në studion e lajmeve në TV Ora.…

Moti në Kosovë

Të dielën do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri…
error: