Biden i bën homazhe trashëgimisë së Martin Luther King

Presidenti i SHBA-së Joseph Biden udhëtoi sot në Filadelfia për të nderuar trashëgiminë e Martin Luther King Jr., një lider…

Tre të lënduar në aksidentin rrugor në Lluzhan

Tre persona kanë marrë lëndime fizike si pasojë e një aksidenti të komunikacionit në Lluzhan të Podujevës. Zëdhënësja e policisë…

Nikolovska: Qeveria ka legjitimitet të plotë, mazhoranca në Kuvend është rritur

Qytetarët në zgjedhjet parlamentare të vitit 2020 thanë se në cilin drejtim duhet të lëvizë vendi dhe për shkak të…

Komuna e Prishtinës furnizon shkollat me teste të shpejta antiCOVID-19

Duke pasur parasysh gjendjen aktuale të pandemisë, Komuna e Prishtinës për fillimin e gjysmëvjetorit të dytë të shkollës, është duke…

Referendumi serb, Policia: Situata në Kosovë ka kaluar e qetë dhe pa incidente

Referuar informacioneve lidhur me paralajmërimet se më 16 janar, një referendum për ndryshime kushtetuese i planifikuar të mbahet në Serbi…

Rroken për mal, arrestohet një person në Skenderaj

Policia e Kosovës ka arrestuar sot personin me inicialet M.S. në Skenderaj për shkak se ka kryer veprën penale sulm.…

Mexhiti i BDI-së nuk e voton Qeverinë e Kovaçevskit

Deputeti i BDI-së, Izet Mexhiti për “Sloboden Pecat” ka konfirmuar se nuk do të votojë për qeverinë e re të…

Burri që mori transplantin e zemrës së derrit, ishte shpallur fajtor për therje me thikë

Burri që mori transplantin e parë të zemrës së derrit në botë, goditi një burrë shtatë herë me thikë duke…

Princ Harry kërkon mbrojtje nga policia gjatë vizitës në Britaninë e Madhe

Princ Harry ka marrë masa ligjore, të cilat do t’i siguronin mbrojtje policore gjatë vizitës në Britaninë e Madhe me…

Seanca për votimin e Qeverisë së re – mungon deputeti i BDI-së

Në seancën për votimin e Qeverisë së re nuk është prezent edhe deputeti i BDI-së Izet Mexhiti. Ai ishte i…