Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

“Pastrimi” shtyn afatin e pagesave për mbeturina

Kompania Regjionale “Pastrimi”, bazuar në gjendjen emergjente të shpallur në Qeveria e Republikës së Kosovës, konform kësaj njoftojmë se shërbimi…

Për tre të dyshuar në vrasjen e Ivanoviqit, masa e paraqitjes në polici

Seanca gjyqësore e paraparë për sot në Gjykatën Themelore të Prishtinës, lidhur me vrasjen e politikanit serb Oliver Ivanoviq, është…

Ramosaj kërkon që Deçani të pajiset me mjetet e nevojshme për të luftuar koronavirusin

Pas vendimit të Qeverisë dhe situatës së krijuar në Republikën e Kosovës, Komuna e Deçanit është duke i përcjellë përse…

Komuna e Drenasit merr vendim për vendosje të tendës në hapësirat e QKMF-së

Shtabi emergjent i Komunës së Drenasit, i udhëhequr nga kryetari Ramiz Lladrovci bashkë me Komandanten e Policisë, Feime Bajrami dhe…

Ujësjellësi Prishtina sqaron: Ende s’ka vendim për shtyrjen e afatit për pagesa

KRU”Prishtina” sh.a. merr masat adekuate kundër përhapjes së koronavirusit, bazuar në të gjitha Vendimet e Qeverisë së Kosovës. Kështu është…

Anulohet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit

Drejtoria për Media dhe Marrëdhënie me Publikun e Kuvendit të Kosovës njoftoi se është anuluar mbledhja e Kryesisë së Kuvendit.…

Bislimi mori vendim për masa mbrojtëse për përfituesit e skemave pensionale

Me qëllim të jetësimit të mëtutjeshëm të masave të ndërmarra nga Qeveria e Kosovës për lehtësimin e gjendjes së krijuar…

Pezullohen të gjitha linjat e udhëtimit në Aeroportin e Prishtinës

Me të shënuar ora 00:00 e datës 16 mars ka hyrë në fuqi vendimi i Qeverisë së Kosovës i cili…

Moti, javë me temperatura pranverore

Gjatë kësaj jave vendi ynë do të karakterizohet me mot stabil. Do të ketë më shumë orë me diell por…

Dezinfektohen shtëpitë në lagjen e të prekurit me koronavirus në Podujevë

Kompania e kontraktuar nga Komuna e Podujevës për dezinfektim mbrëmë ka shkuar në fshatin Dumnicë, për t’i dezinfektuar shtëpitë në…
error: