Përmbytjet në Brazil

Reshjet e jashtëzakonshme që kanë shkaktuar të paktën 45 viktima dhe dëme të mëdha në juglindje të Brazilit, janë pasojë…

Konjufca merr pjesë në Samitin për Ballkanin Perëndimor në Bruksel

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka udhëtuar sot për në Bruksel, për të marrë pjesë në Samitin e…

Veseli: Nëse frikacakët nuk marrin përgjegjësitë, shumë shpejt PDK do të jetë në pushtet

Lideri i PDK-së, Kadri Veseli tha sonte se nëse kështu ikin frikacakët për marrjen e përgjegjësive, në këtë rast LVV…

VV: Nuk u arrit marrëveshja, nesër takim me ambasadorët e Quint-it

Lëvizja Vetëvendosje, përmes një komunikate ka njoftuar se në takimin e sotëm të mbajtur mes liderëve të VV-së dhe LDK-së,…

Veseli: Me këtë formë dhe mentalitet, VV dhe LDK po e forcojnë Serbinë

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli tha sonte se nëse kështu ikin frikacakët për marrjen e përgjegjësive, në këtë rast LVV…

Trump nesër shpall planin e paqes për Lindjen e Mesme

Presidenti i SHBA-së Donald Trump njoftoi sot se Shtëpia e Bardhë do të shpallë planin e shumëpritur të paqes në…

Maas: Sanksione kundër shteteve që furnizojnë Libinë me armë

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas bëri thirrje për sanksione kundër shteteve që furnizojnë me armë Libinë e shkatërruar nga…

Trump mohon pohimet e Boltonit për çështjen ukrainase

Donald Trump mohoi sot të kishte kushtëzuar dhënien e ndihmës ushtarake për Ukrainën, çështja në thelb e procedurës së impeachment…

Përfundon takimi, VV e LDK nuk deklarohen për media

Ka përfunduar takimi mes krerëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe atyre të Lidhjes Demokratike të Kosovës në përpjekje për të formuar…

Macron: Nuk duhet t’i nënshtrohet antisemitizmit

Presidenti i Francës Emmanuel Macron tha sot se ai nuk duhet lëshuar pe para  “kthimit të padurueshëm të antisemitizmit” duke…
error: