Dauti i drejtohet Kurtit: Mos më fyej

Debati mes Daut Haradinajt dhe Albin Kurtit ka vazhduar sërish me deputetin e AAK-së që deklaroi se është 100 herë…

Haradinaj ia përmend vallëzimin para Gadafit, Mimoza Kusari-Lilës

Në seancën e sotme ku pritet të votohet mocioni për rrëzimin e qeverisë Kurti i iniciuar nga LDK, deputetja e…

Kurti: AAK e merr bajrakun e në fund e lëshon për karrige

Në përgjigjën ndaj Daut Haradinajt,  Albin Kurti i tha janë mbledhur për të rrëzuar Qeverinë e Kosovës dhe jo për…

Nga e hëna nis mësimi online në gjuhën turke dhe boshnjake

Në vazhdën e procesit të organizimit të mësimit në distancë për nxënësit kosovarë, Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit…

Haradinaj: Kurti ka mashtruar me reciprocitetin

Në kuadër të seancës për mocionin e mosbesimit, pati edhe një debat mes Daut Haradinajt të AAK-së dhe kryeministri Albin…

Drenasi ndan 229 mijë euro për parandalimin e përhapjes së virusit COVID-19

Komuna e Drenasit  ka mbajtur seancë urgjente, ku në mënyrë unanime është votuar propozimi për ndarjen buxhetore prej 229,200 euro…

Tetë pacientë me koronavirus në oksigjenoterapi, të tjerët në gjendje stabile

Derisa në Kosovë deri në këto momente 63 persona kanë rezultuar pozitivë me pandeminë COVID19, gjendja e 28 pacientëve të…

Gashi-Kurtit: Nuk mund të veprosh krye në vete, mundesh por shkarkohesh

Përplasje fjalësh ka pasur në mes të shefit të deputetëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe kryeministrit të Kosovës, Albin…

Kurti: Motori i rrëzimit të Qeverisë është marrëveshja e gatshme për shkëmbim territorial

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se motori i rrëzimit të qeverisë së tij është presidenti, Hashim Thaçi, pasi…

Grupit 6+: Do të votojmë për rrëzimin e qeverisë Kurti

Përfaqësuesi i Grupit 6+, Albert Kinolli ka deklaruar se janë pro rrëzimit të qeverisë Kurti. Kinolli në seancën e jashtëzakonshme…
error: