Veseli përkujton masakrën e Krushës së Madhe dhe familjes Berisha në Suharekë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka përkujtuar masakrën e Krushës së Madhe dhe familjes Berisha në Suharekë.…

Hoti thotë se nuk e di pse u shkarkua: Me Kurtin na ndau vetëm taksa

Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se militantët e VV-së po vazhdojnë fushatën e tyre nëpër rrjete sociale kundër…

Thaçi: I lumtur që edhe Kosova tashmë e ka të shëruarin e parë nga virusi COVID19

Presidenti Hashim Thaçi është shprehur i lumtur për shërimin e pacientit të parë nga koronavirusi në Kosovë. Ai ka porositur…

Pompeo siguron Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore: ShBA-ja mbetet partneri juaj në çdo hap të rrugës

Sekretarit të Shtetit, Mike Pompeo përmes në postimi në Twiter ka përshëndetur vendimin e BE-së për hapjen e negociatave për…

Qeveria: Ndërprerja e mësimit në të gjitha nivelet në Kosovë vazhdon deri në një vendim tjetër

Ndërprerja e procesit edukativo-arsimor në të gjitha nivelet në Kosovë do të vazhdojë deri në një vendim tjetër, është vendosur…

Mustafa: Po zhvillohet një fushatë e orkestruar kundër LDK-së

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përmes një statusi në Facebook, ka thënë se është duke ndodhur një fushatë e orkestruar…

Reagon Mbretëria e Bashkuar, kërkon të respektohet Kushtetuta

Ambasada e Britanisë së Madhe në Prishtinë, ka reaguar pas rrëzimit të Qeverisë Kurti. Kjo ambasadë ka bërë thirrje që…

Tre të vdekur në një aksident trafiku në autostradën Prishtinë – Shkup

Tre persona kanë humbur jetën në një aksident trafiku që ka ndodhur në Autostradën Prishtinë – Shkup, në afërsi të…

Agim Aliu lut qytetarët të respektojnë lëvizjen e kufizuar

Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu u ka bërë apel qytetarëve të kësaj komune që të respektojnë rregullat e…

Lirohen 10 000 të burgosur në Afganistan për të parandaluar përhapjen e COVID-19

Autoritetet njoftuan sot se do të lirojnë deri në 10 000 të burgosur brenda dhjetë ditëve në vazhdim. Ky vendim…
error: