Rinia e Pejës me aksion simbolik “Që 12 vite një zgjidhje, IKJA nga Kosova”

Duke pasuar parasysh se rinia çdo ditë po ikën nga Kosova, rinia e Pejës nesër për nder të Ditës së…

Celta Vigo befason Realin

Futbollistët e Real Madridit kanë fituar vetëm një pikë përballë Celta Vigos, në kuadër të javës 24 në La Liga.…

Veseli: Lëreni UÇK-në, merruni me Serbi

Kryetari i PDK-së Kadri Veseli, ka reaguar ashpër ndaj deklarimeve të krerëve të Lëvizjes Vetëvendosje lidhur me akuzat ndaj UÇK-së…

Thaçi: BE të heqë vizat

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është deklaruar në rrjetin Twitter lidhur me takimin në Bruksel ndërmjet liderëve të vendeve të…

Vuçiq tregon nëse kishte tensione në takimin ku ishte edhe Thaçi

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq deklaroi sonte, pas darkës joformale të liderëve të Ballkanit Perëndimor me liderët evropianë në Bruksel,…

Napoli mposht Cagliarin si mysafir

Futbollistët e Napolit shënuan sonte fitore në udhëtim ndaj Cagliari me rezultat 1:0, në kuadër të javës 24 të Serie…

Audi planifikon veturën e vogël elektrike për qytet – foto

Volkswagen Group ka njoftuar se do të prodhojë modelin Audi elektrike të vogël urbane në një të ardhme të afërt.…

Plenkoviq shpreson në hapjen e shpejtë të negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore

Kryeministri i Kroacisë Andrej Plenkoviq deklaroi sot se darka e liderëve të BE dhe Ballkanit Perëndimor do t’i kushtohet kryesisht…

Skeleti i kafshës misterioze gjendet në bregdet: A është ky përbindëshi Loch Ness? -foto

Skeleti i një kafshe të panjohur u gjet pranë Aberdeen në brigjet e Skocisë të dielën, dhe befasoi madje edhe…

Tahiri: Kollçaku i mori fjalët e nënkryetarit të Daçiqit

Anatomia e propagandës dhe mashtrimeve të LVV-së Fatmire Mulhaxha Kollçaku mbrëmë shpërfaqi tërë makinerinë që LVV përdor për të mashtruar…
error: