Kurti kërkon opinion në Komisionin e Venedikut lidhur me kompetencat e Presidentit për mandatarin

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka dërguar kërkesë për opinion në Komisionin e Venedikut në lidhje…

Thaçi: Kërcënimet që vijnë nga grupi i Kurtit duhet të ndalën urgjentisht

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi duke komentuar deklaratat e ministrit në detyrë të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë…

Osmani: Paqja e mundshme vetëm pas dënimit të autorëve të krimit

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani në 21 vjetorin e masakrës në Studime të Vushtrrisë, ku u vranë 116…

Kurti bëri homazhe në 21vjetorin e Masakrës së Studimes

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bëri homazhe tek varrezat e dëshmorëve në Studime të Vushtrrisë. Homazhet…

Haradinaj: Nuk duhet të ndalemi deri në dënimin e kryerësve të gjenocidit

Sot janë bërë 21 vjet nga masakra e Studimes, ku nga forcat serbe u pushkatuan 116 shqiptarë të pafajshëm brenda…

Avokati Damati: Politikanët përmes deklaratave mund të ndërhyjnë në drejtësi

Avokati i njohur kosovar, Musa Damati, ka komentuar zhvillimet e fundit politike në vend, në lidhje me vendimin e Gjykatës…

Haradinaj mban konferencë për media

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, mban konferencë për media, ku edhe do të shpaloset qëndrimi i kësaj partie përkitazi me…

21 vjet nga masakra e Studimes së Vushtrrisë

Sot bëhen 21 vjet që nga koha kur në Studime të Vushtrrisë forcat kriminele serbe vranë 116 shqiptarë të pafajshëm.…

Qeveria merr vendim për hapjen e çerdheve dhe kopshteve

Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e sotme (31 maj 2020), në kuadër të lehtësimit të masave që ndërlidhen me pandeminë,…

Ahmeti falënderon qytetarët, kërkon edhe pak durim

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka falënderuar të gjithë prishtinasit që respektuan thirrjen për mosdalje në Gërmi dhe vende të…
error: