Haxhiu: Veprimi i deputetes Kadriaj çnjerëzor dhe në kundërshtim me konventat evropiane

Nënkryetarja e VV-së, Albulena Haxhiu i ka reaguar deputetes së AAK-së, Time Kadriaj, e cila publikoi një dokument në të…

Tjetër tërmet i fortë në Greqi, ja sa ballë ishte

Një tërmet i fortë me magnitudë 6.5 ka goditur Greqinë pak para rreth një ore. Para disa minutash nga EMSC…

PDK: Letra e Kurtit presion i hapur ndaj Gjykatës Kushtetuese, të ndalet kjo praktikë e rrezikshme e VV

Partia Demokratike e Kosovës dënon ashpër kërcënimin e kryeministrit të shkarkuar, Albin Kurti ndaj Gjykatën Kushtetuese. Letra e dërguar prej…

LDK fton partitë politike të respektojnë masën e përkohshme të Kushtetueses

Për Lidhjen Demokratike të Kosovës, vendimi për vendosjen e masës së përkohshme ndaj dekretit të Presidentit të Republikës për dhënien…

Asociacioni i Komunave kërkon të lejohet mbajtja e mbledhjeve të kuvendeve komunale

Asociacioni i Komunave të Kosovës po kërkon nga Ministria e Shëndetësisë që të lejohet ri-fillon normaliteti për mbajtjen e mbledhjeve…

LDK: Qasja e Kurtit është sinjal i pastër i rrezikut për të rrëshqitur në diktaturë

Sekretari i Organizativ i LDK-së, Arban Abrashi në një konferencë për medie ka thënë se Qeveria Kurti, ka shkelur Kushtetutën…

Hoti: Nuk lejojë që institucionet të merren nga struktura politike pa legjitimitet

I mandatuari për kryeministër, Avdullah Hoti ka thënë se çdo vendim i Gjykatës Kushtetuese duhet të pranohet nga të gjithë,…

Shtyhet vendosja e monumentit të Gjergj Kastriotit-Skënderbeut në Prizren

Shoqata “Trojet e Arbrit” dhe Drejtoria e Administratës e Komunës së Prizrenit, kanë njoftuar se vendosja e monumentit të Gjergj…

Haradinaj: AAK respekton vendimin e Kushtetueses

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj tha sot se subjekti që e drejton do ta respekton masën…

Ramosaj: AAK, 20 vite rrugëtim me dinjitet për shtet

Kryetari komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj ka uruar 20 vjetorin e themelimit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, duke thënë…
error: