Përfundon takimi Thaçi-Mustafa, nuk flasin për media

Rreth tridhjetë minuta ka zgjatur takimi mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa. Pas përfundimit…

Në gjykatat e Kosovës nis shpërndarja e lëndëve përmes sistemit SMIL

Kryesuesi i Këshillit Prokurorial, Bahri Hyseni, dhe kryesuesi i Këshillit Gjyqësor, Skender Çoçaj, kanë  nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi për ndërlidhjen e…

Thaçi nis takimet me liderët politikë, të parin e takon Isa Mustafën

​Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur në takim kryetarin e Lidhjes Demokratike tw Kosovws, Isa Mustafa. Ky takim e…

Komisioni për verifikimin e viktimave të dhunës seksuale e njofton Osmanin me punën e deritashme

Në prag të seancës sensibilizuese të Kuvendit të Kosovës, e cila do t’i kushtohet ngritjes së vetëdijes së shoqërisë për…

Reshjet e shiut rrisin nivelet e liqeneve akumulues

Reshjet e fundit kanë rritur nivelet e ujit të Liqenit Batllava dhe atij të Badocit. Sic njofton Kompania Rajonale e…

Prokuroria dhe gjykata me sistem elektronik

Kryesuesi i Këshillit Prokurorial të Kosovës, Bahri Hyseni dhe kryesuesi i Këshillit Gjyqësor të Kosovës, Skender Çoçaj, sot do të…

Hisen Berisha i befasuar me mos reagimin e LDK-së për deklaratat e Rekës

Ish-kandidati për deputet nga radhët e PDK-së, Hisen Berisha, tha se ishte i befasuar me mos reagimin e Lidhjes Demokratike…

Moti, i freskët dhe me reshje shiu

Vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Në këtë…

Banorët e Busavatës protestojnë para qeverisë

Banorët e fshatit Busavatë të Kamenicës do të protestojnë sot para Qeverisë së Kosovës për shkak të reformave arsimore të ndërmarra…

Vasfije Krasniqi iu drejtohet deputetëve të Kosovës

Me rastin e shënimit të 8 Marsit, Ditës Ndërkombëtare të Gruas, Kuvendi i Kosovës organizon seancë të veçantë, e cila…
error: