Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Gjermani: Mijëra demonstrues në mbështetje të migrantëve në Greqi

Protestuesit në Berlin u bënë thirrje sot vendeve të Bashkimit Evropian të lejojnë migrantët, të bllokuar në kampe greke, të…

Gjen trurin e mbështjellë në fletë alumini

Një tru i mbështjellë me një ambalazh alumini u zbulua pasi u la në një plazh nga një artist i…

Si mund të ndikojë në gjendjen shpirtërore qëndrimi brenda?

Ethet e kabinës nuk njihen si gjendje zyrtare psikologjike, kështu që teknikisht nuk ka asnjë listë të përcaktuar të simptomave…

Formacionet zyrtare, Juventus – Sampdoria

Kampioni aktual i Italisë Juventusi e hap sonte sezonin e ri të Serie A kur me fillim nga ora 20:45…

SHBA me rekord të ri të testeve për koronavirus brenda një dite

Shtetet e Bashkuara vendosën një rekord të ri me më shumë se një milion teste koronavirus në një ditë të…

Përkundër përforcimeve, Chelsea nuk e ndal dot Liverpoolin – video

Liverpooli ka arritur të dalë triumfues nga derbi i xhiros së dytë të Premier Ligës duke e mposhtur Chelsean në…

Mustafa premton mbështetje për prodhimet vendore

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural Besian Mustafa ka takuar sot disa blegtorë dhe përpunues të qumështit në Klinë,…

Nga nesër mësimit i kthehen edhe këto klasë

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë MASH ka bërë të ditur se nga nesër nis faza e dytë e procesit…

Amerikanët nxjerrin teknologjinë e fundit- avioni që do të mbretërojë qiellin dhe do të mbjellë frikë!

Forca Ajrore amerikane fshehurazi ndërtoi dhe zhvilloi një fluturim provë të një prototipi avioni të ri luftarak që mund të…

Londra para mbylljes

Londra është vetëm “ditë larg” nga bllokada që mund të rifutet, dhe kjo do të thotë të punosh nga shtëpia,…
error: