Transporti publik në Itali përgatitet për fazën 2, ja rregullat e reja

Nga e hëna datë 4 maj në mjetet e transportit publik në Itali do të udhëtohet në numër të limituar…

Ismaili: Tendencat autoritare të Qeverisë Kurti duhet të ndalen

Sekretati i Përgjithshëm i PDK-së, Uran Ismaili, ka thënë se të gjithë akterët e jetës publike por edhe qytetarët duhet…

SHBA, mbi 65 mijë të vdekur nga koronavirusi

Shtetet e Bashkuara kanë regjistruar më së shumti viktima si pasojë e koronavirusit në nivel global, ndonëse në proporcion me…

Londër, protestohet kundër izolimit

Një grup i vogël protestuesish janë mbledhur në Londër për të marrë pjesë në disa përqafime grupore, me qëllim të…

Fshati Banjë i Malishevës hiqet nga karantina

Nga sot, fshatit Banjë në Komunën e Malishevës, i hiqet karantina, e vendosur gati një muaj më parë, përkatësisht me…

Edhe Suhareka e Prizreni nga nesër nuk do të jenë në karantinë

Ministria e Shëndetësisë ka marrë vendim që t’i heq nga karantina katër komuna. Prishtina, Prizreni, Suhareka dhe Ferizaj nga nesër…

Kadriaj i përgjigjet Haxhiut e Vitisë

Deputetja e AAK-së, Time Kadriaj, i ka kthyer përgjigje ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiu dhe atij të Shëndetësisë, Arben Vitija,…

Edhe Prishtina del sonte nga karantina

Pas Ferizajt, edhe Prishtina sonte do të heqet nga karantina. Kjo është bërë e ditur me anë të një postimi…

Ferizaj del nga karantina, Aliu apelon për kujdes

Pas 21 ditësh, Ferizaj hap kufijtë e vet administrativ me vendimin e Ministrisë së Shëndetësisë, për heqjen e masës së…

Këshilltarja e Pacollit i reagon VV-së: Mos e kafshoni dorën amerikane që duhet ta puthni

Këshilltarja e Presidentit të AKR-së, Rejhan Vuniqi, ka reaguar në lidhje me zhvillimet e fundit që kanë të bëjnë me…
error: