TV Malisheva reagon ndaj Veton Zogajt të VV-së: Nuk biem në presion të subjekteve politike

Televizioni Malisheva ka reaguar ndaj deklarimeve të Veton Zogaj nga Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Malishevë kundër këtij mediumi, duke…

Veseli: Sa më shumë të vërteta në gazetari, aq më e fortë është demokracia në një shoqëri

Kryetari i PDK-së Kadri Veseli ka thënë se me rastin e Ditës Botërore të Lirisë së Shtypit, se kauza e…

KPM u bën thirrje institucioneve të Kosovës të krijojnë kushte më të favorshme për mediat

Komisioni i Pavarur i Mediave (KPM), me rastin e Ditës botërore e lirisë së shtypit,  inkurajon  mediat të kryejnë punën…

​Parashikimi i motit për pesë ditë

Institute Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e kushteve pothuaj të…

Haradinaj: Është obligim institucional që ta ruajmë e avancojmë mbrojtjen e gazetarëve

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka bërë një postim lidhur me Ditën Botërore të Lirisë së Shtypit. Haradinaj ka theksuar…

Haradinaj përkujton masakrën e Bukoshit

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka shkruar se në 21-vjetorin e rënies, përkulet me respekt para…

Punimet që po vonohen në lagjen Aktash

Tash e disa muaj kanë nisur punimet në lagjen Aktash të Prishtinës, ku po vendosen gypa për ujëra të zeza,…

Avokati i Popullit bën thirrje për rrjedhë të lirë fjalës dhe informacionit

Avokati i Popullit në Ditën Botërore të Lirisë së Shtypit, i ka konsideruar shqetësuese rastet në rritje gjatë këtij viti…

Parashikimi i motit për sot

Mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell. Vranësirat në disa pjesë të Dukagjinit do të sjellin riga…

Dita Botërore e Lirisë së Shtypit

Në vitin 1993, Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, bazuar edhe në nenin 19 të “Deklaratës së të Drejtave…
error: