Nga hoteli në çadër, pas tërmetit familja në Laç jeton në oborrin e kishës

Ndue Kola së bashku me bashkëshorten e tij, Valbonën dhe tre fëmijët janë nxjerrë nga hotelet në Shëngjin dhe janë…

Haziri flet për përpjekjet shekullore të shqiptarëve për liri e pavarësi

Në vigjilje të 12-vjetorit shpalljes së Deklaratës së Pavarësisë së Kosovës, kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka mbajtur një ligjëratë…

Haziri: “Vrojtuesit e lagjeve” – përvojë e re për rritjen e sigurisë publike

Gjilani është njëra nga komunat e Kosovës, ku të premten ka filluar realizimi i programit “Vrojtuesit e lagjes”, si mbështetje…

KQZ ndan 350 mijë euro për subjektet politike që përfaqësohen në Kuvend

Komisionin Qendror i Zgjedhjeve ka ndarë 350 mijë euro për partitë politike që përfaqësohen në Kuvendin e Kosovës. Mjete janë…

Ministri Abdixhku takohet me ambasadorin e Hungarisë

Ministri i Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku, sot ka pritur në takim ambasadorin e Hungarisë në Prishtinë László Márkusz, të…

KMDLNJ: Shërbimi Korrektues i Kosovës, shembull pozitiv për vendet e rajonit

Shërbimi Korrektues i Kosovës, është vlerësuar si institucioni më i mirë në rajon sa i përket trajtimit të privuarve nga…

Punësimet në Trepçë, priten protesta të dhunshme

Dhjetëra protestues kanë vazhduar të protestojnë edhe sot nga ora 6:30 para hyrjes së minierës Trepça në Stantërg, në shenjë…

Prokuroria e Shtetit 43 aktakuza brenda 24 orëve

Prokurori i Shtetit njofton opinionin se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur 43 aktakuza kundër 47…

Hyseni: Nënshkrimi letrave për hekurudhat dhe autostradën, hap në drejtimin e duhur

Ish ministri i Punëve të Brendshme, tash anëtar i kryesisë së LDK-së, Skender Hyseni, duke komentuar letrën e Sekretarit amerikan,…

Presidenti Thaçi: Marrëveshja për hekurudha dhe autostradë, moment historik

Moment historik e ka quajtur presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nënshkrimin e marrëveshjes për hekurudhat dhe autostradat, pas marrëveshjes për…
error: