PDK: Gjykata Kushtetuese mbrojti rendin kushtetues nga “puçi qeveritar” i Kryeministrit të shkarkuar Kurti

Partia Demokratike e Kosovës mirëpret akgjykimin e Gjykatës Kushtetuese të Kosovës për ta shpallur kundërkushtetues vendimin e qeverisë Kurti për…

Të karantinuarit në Qendrën e Studentëve kontrollohen 3 herë në ditë

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bashkë me ministrat në detyrë, atë të Shëndetësisë, Arben Vitia, të…

Demaliaj: VV askund nuk po e gjen veten në Kushtetutë

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Shkumbin Demaliaj, duke komentuar vendimin e Gjykatës Kushtetuese, ka thënë se kështu ndodhë…

ShBA, 3 mijë të vdekur nga koronavirusi

Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara arriti në 3000, sipas zyrtarëve të shëndetësisë. 900 prej tyre janë…

MSh: Ndarja nga jeta e dr. Sami Gjokës, humbje për të gjithë

Ministria e Shëndetësisë ngushëllon familjen e kardiologut kosovar Dr. Sami Gjoka me rastin e ndarjes së tij nga jeta  dhe…

Haziri: Të vetëizoluarit në Gjilan e kanë kaluar fazën e kërcënimit të infektimit

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri ka deklaruar sot se gjithë të vet izoluarit për shkak të pandemisë Covid 19 e…

Limaj reagon pas vendimit të Kushtetueses: Së paku të kërkojnë falje për joprofesionalizëm

Lideri i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese, e cila rrëzoi vendimin e qeverisë për…

​Ahmeti: Pavarësisht vendimit të Kushtetueses – rrini në shpi, mos dilni as para orës 17

Edhe pse Gjykata Kushtetuese e vlerësoi si kundërkushtetues vendimin e Qeverisë për kufizimin e lëvizjes së lirë të qytetarëve, kryetari…

Punëtorët e kompanive të pastrimit duhet të përfshihen në pakon emergjente fiskale

“GREEN ART CENTER-PRISHTINA” (GAC), i bën thirrje institucioneve të Qeverisë së Kosovës që ta rishqyrtojnë Pakon Emergjente Fiskale dhe të…

Kastrati: Po testohen të gjithë personat që kishin kontakt me personin me COVID-19

Mbrëmë është shënuar rasti i parë pozitiv me virusin COVID-19 në Komunën e Kamenicës, ku personi që është diagnostikuar është…
error: