Grenell: Marrëveshja e Washingtonit po zbatohet

Emisari i dërguar nga SHBA-ja për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka thënë se marrëveshja ekonomike e nënshkruar në Washington më…

Bekim Jashari fton qytetarët t’i bashkohen aksionit për kërkimin e Egzona Islamit

Kryetari i Skenderatj, Bekim Jashari, ka ftuar qytetarët t’i bashkohen aksionit për kërkimin e Egzona Islamit, 19-vjeçares që u zhduk…

Rama takon homologun e tij slloven

Kryeministri Edi Rama, së fundmi është takuar me homologun e tij në qytetin e Bled, Slloveni këtë të shtunë. Njoftimin…

Haradinaj vazhdon me reagimet kundër vendimeve të qeverisë

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës(AAK), Ramush Haradinaj, i ka vazhduar reagimet ndaj vendimeve të Qeverisë. Së fundmi, Haradinaj…

Daut Haradinaj: Po jetësohet njëri nga projektet më të bukura të Deçanit

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Daut Haradinaj, ka shikuar nga afër punimet që janë…

Qeveria shkarkon Bordin e Përkohshëm të KEK-ut, emëron të riun

Qeveria e Republikës së Kosovës, e drejtuar nga Kryeministri Avdullah Hoti, në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë, ka…

Hoti: Puna e zyrtarëve në kuadër të Task-Forcës vazhdon pa asnjë ndryshim

Pavarësisht që mori vendim për shuarjen e Task-Forcën Antikorrupsion, kryeministri Hoti thotë se puna e zyrtarëve që kanë qenë në…

Nesër mot i vranët dhe me shi

Instituti Hidrometeorologjik njofton se të dielën mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët. Vranësirat herë-herë parashihen të…

KFOR-i dhuron strehimore të përkohshme që ndihmojnë testimin Covid-19

Misioni i udhëhequr nga NATO në Kosovë dhuroi dy kontejnerë në hapësirat shëndetësore të vendosura në Graçanicë dhe Llapnasellë. Të…

E diela vazhdon të jetë ditë pushimi për bizneset në Mitrovicë

Komuna e Mitrovicës njofton të gjitha subjektet afariste që operojnë në këtë qytet se dita e diel do të vazhdojë…
error: