Piktorja Argenita Fetahu vjen me ekspozitë personale

Në ambientet e Galerisë së Ministrisë së Kulturës, sot në orën 19:00, bëhet ceremonia e hapjes së ekspozitës personale të…

Mergim Bekteshi: “E drejta kontraktore”, një libër premtues në fushën juridike

Mergim Bekteshi vlerëson se libri “E drejta kontraktore”, e autorëve Skender Gojani dhe Granit Curri, përpos natyrën juridike civile, më…

Festivali i Berlinit, triumfon regjisori iranian

Regjisori disident iranian, Mohammad Rasoulof, fitoi çmimin e madh të festivalit të filmit në Berlin për “There Is No Evil”,…

Shpat Kasapi: U anuluan disa koncerte për shkak të koronavirusit

Këngët e tij i kemi dëgjuar shumë shpesh. Dashuria e madhe që ka ndaj muzikës, nuk po e lë aspak…

Djaloshi shqiptar që në Amerikë po fiton imazhin e një reperi të suksesshëm

Reperi shqiptar, i cili argëton publikun amerikan, Donat Halimi ëndrrën e tij që kishte për muzikë, ka filluar ta bëjë…

Filarmonia e Kosovës sonte mban koncert, marrin pjesë pesë artistë të huaj

Në Prishtinë sonte do të interpretohet vepra e cila do të jetë premierë botërore. Me shtatë vepra premiale me laramani…

Filarmonia e Kosovës nesër mban koncert, marrin pjesë pesë artistë të huaj

Në Prishtinë nesër do të interpretohet vepra e cila do të jetë premierë botërore. Me shtatë vepra premiale me laramani…

Mbahet ceremonia përmbyllëse për garën kombëtare për kitarë

Sot mbahet ceremonia përmbyllëse për garën kombëtare për kitarë, ku do të shpallen rezultatet dhe fituesit që do ta përfaqësojnë…

Turqia do të vazhdojë mbështetjen për sektorin e kulturës në Kosovë

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka pritur sot në takim një delegacion të Ambasadës së Turqisë në…

Ismet Beqiri merr zyrtarisht detyrën e zëvendësministrit të MKRS-së

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka pritur sot në takim zëvendësministrin e MKRS-së, Ismet Beqiri, i cili…