Tirana bashkon artistët e njohur për të promovuar pikat turistike të qytetit

Bashkia e Tiranës do ta ndihmojë turizmin vendas përmes një nisme të veçantë. Tetë nga artistët më të njohur e…

Aliu: Hyjnesha ferizajase e historive mijëravjeçare

Kryetari i komunës së Ferizajt, ka thënë se nëndheu i Ferizajt është flori i trashëgimisë. Ai ka shkruar në Facebook…

Dumoshi në takim me Kosnett: Përkrahja për të rinjtë, prioritet i MKRS-së

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, realizoi një takim virtual me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës…

Dumoshi premton mbështetje për AKKV “Shota”

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, takoi sot anëtarët e rinj të këshillit drejtues të Ansamblit Kombëtar të…

Kulla në fshatin Çadrak i nënshtrohet ndërhyrjeve restauruese-konservuese

Qendra Rajonale për Trashëgimi Kulturore në Prizren në kuadër të zbatimit të politikave programore, ka hartuar projektin për restaurimin e…

“Takimet Poetike të Karadakut”, Skender Rusi nderohet me Çmimin e Parë

Klubi i Shkrimtarëve “Jehona e Karadakut” nga Kumanova, në teren të hapur në amfiteatrin e Gjimnazit “Ismet Jashari” në Likovë,…

Në Ditën Botërore të Muzikës, MKRS-ja shpall çmimet në këtë fushë

Sot shënohet Dita Botërore e Muzikës e njohur me emrin “Fête de la Musique” (Festivali i Muzikës). Ministria e Kulturës,…

Dumoshi takohet me drejtoreshën e Qendrës së Studimeve dhe Publikimeve për Arbëreshët

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, priti në takim Diana Kastratin nga Qendra e Studimeve dhe Publikimeve për…

Vihet gurthemeli i Kullës Basri Canolli, në përvjetorin e rënies së heroit të Gollakut

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, mori pjesë në përvjetorin e rënies së heroit të Gollakut, Basri Canolli.…

Ministrja Dumoshi priti në takim komunitetet jo shumicë

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka zhvilluar sot një takim me grupin e deputetëve të Kuvendit të…