Arifi: Asociacioni po pranohet në formë të heshtur

Profesori i marrëdhënieve ndërkombëtare, Dritëro Arifi, e sheh të dobishëm qëndrimin tre ditor në Kosovë të përfaqësuesit të Bashkimit Evropian…

Takimet me liderët opozitarë për vettingun, Haxhiu: Brenda ditësh përpjekjet e para

Brenda kësaj jave pritet që kryeministri i Kosovës, Albin Kurti bashkë me ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiu t’ju dërgojnë ftesa…

Kostilnik: Arritja e marrëveshjes përfundimtare Kosovë-Serbi është urgjente

Shefi i Zyrës Ndërlidhëse të Republikës Sllovake në Prishtinë, Rastislav Kostilnik ka deklaruar se arritja e marrëveshjes përfundimtare Kosovë-Serbi është…

Kreu i Supremes mohon akuzat për ndikime politike në rastin e tarifave të energjisë

Kryetari i Gjykatës Supreme, Enver Peci deklaroi nuk ka pasur asnjë ndikim politik në rastin e tarifave të energjisë elektrike,…

Padia ndaj dy ministrive, komunat po humbin miliona euro dhe rrezikojnë të mbyllen

Drejtori ekzekutiv i Asociacionit të Komunave të Kosovës, Sazan Ibrahimi ka dhënë detaje lidhur me padinë që do ta dorëzojnë…

Rukiqi: Qeveria po heziton ta pranoj krizën ekonomike në Kosovë, ka rënie të bashkëpunim me bizneset

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi ka deklaruar se i shqetëson neglizhenca e institucioneve të Kosovës për ta…

Kryetari i gazetës prestigjioze amerikane: Liria e shtypit është thelbësore

“Para se me qenë gazetar, je qenie njerëzore”, kështu shprehet kryesuesi i gazetës “The Washington Times”, Tom McDevitt. Sipas tij,…

LDK synon miratimin e rezolutës për uljen e akcizës dhe TVSh-së për naftën

Lidhja Demokratike e Kosovës synon përmes miratimit të rezolutës në seancën e nesërme të Kuvendit të ulet akciza dhe TVSh-ja…

Nga betejat për rizgjedhjen në krye të FFK-së deri te planet e këtij mandati, Ademi zbulon gjithçka

​I zgjedhur edhe për një mandat të ri katërvjeçar në krye të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) më 6…

Avokati i Popullit “i shqetësuar” pas përjashtimit të disa kategorive nga paga minimale

Institucioni i Avokatit të Popullit ende nuk ka pranuar asnjë ankesë lidhur me Projektligjin për pagën minimale, i miratuar në…