Ish-presidenti i Shqipërisë: Evropa ta detyrojë Serbinë që të njohë Kosovën

Ish-presidenti i Shqipërisë, Alfred Moisiu, kërkon nga Bashkimi Evropian që t’i bëjë presion Serbisë që të njohë Kosovën. Moisiu, në…

​Alarmet për bomba, Berisha: Gjendja e sigurisë është stabile

Kryetari i Komisionit për çështje të sigurisë, Bekë Berisha vlerëson se kërcënimet për alarmet e shpeshta për bomba në Kosovë…

Konjufca niset drejt Hagës: Jemi të brengosur për procesin

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca udhëtoi drejt Hagës ku do të takojë ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës…

Jashari: Deputetët mjeranë e votuan projektligjin, i plotësuan dëshirën Serbisë për ta goditur luftën e UÇK-së

Përmes një proteste  gjithëpopullore, organizatat e dala nga lufta do të kundërshtojnë projektligjin që përcakton pagën minimale e ku nuk…

​Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë: Qeveria Kurti ka qasjen e duhur në dialog me Serbinë

Qeveria e Kosovës po përdorë qasjen e duhur në dialog me Serbinë, ndërkohë që kjo e fundit qëllimshëm po e…

Mesiq për KosovaPress: Serbët jetojnë në iluzion, Serbia nuk është e fuqishme

Ish-presidenti i Kroacisë, Stipe Mesiq, ka deklaruar se disa njerëz në Serbi jetojnë në iluzion, sepse Serbia nuk është  e…

Qytetarët e Kosovës do të paguajnë për qeset plastike nga janari i vitit të ardhshëm

Qytetarët e Republikës së Kosovës nga janari i vitit 2023, priten të paguajnë për qeset plastike, për arsye të parandalimit…

LVV insiston në rritjen e pagës minimale pa përfshirjen e veteranëve

Lëvizja Vetëvendosje insiston në miratimin e Projektligjit që i hap rrugë rritjes së pagës minimale, pa përfshirjen e veteranëve të…

Xhezairi: Prania e Varhelyi në Ballkanin e Hapur, flet për kahet në të cilat do të shkojë kjo nismë

Përfaqësues të shteteve që janë pjesë e nismës Ballkani i Hapur do të mblidhen sot dhe nesër në Ohër të…

Ibishi: Për të qetësuar situatën duhet edhe bashkësia ndërkombëtare të ndërmerr masa

Serbia ka vendosur 48 baza operuese ofensive nga ato, 28 janë baza ushtarake dhe 20 sosh të  xhandarmërisë rreth kufirit…