AAK kërkon nga Kurti të reflektojë karshi kërkesave për deeskalim të situatës në veri

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës po i kërkon kryeministrit Albin Kurti të reflektojë karshi kërkesave ndërkombëtare për deeskalimin e situatës…

Mbi 80 gra e fëmijë u strehuan këtë vit në Qendrën për Mbrojtje në Prishtinë

Objekti plot ngjyra e shumë dhomëshe bën bashkë gra e fëmijë që e kanë të përbashkët dhimbjen. Aty improvizohet shtëpia…

Konjufca: Zgjedhjet në veri vetëm sipas ligjit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca thotë se ende s’ka pajtim për zgjidhjen e situatës në veri, përkundër takimit…

Prishtina pret që të licencohet dhe të marr vendin e Dukagjinit në garat evropiane

Përkundër se tashmë është hedhur shorti sa i përket rundit të parë kualifikues të Ligës së Konferencës dhe Prishtina nuk…

​Sermaxhaj: Nuk është koha për trajner vendor në krye të Kosovës

Posti i trajneri të Kombëtares së Kosovës tashmë është i lirë. Trajneri francez Alain Giresse është shkarkuar nga Federata e…

​LVV vazhdon kritikat ndaj Borrell: Qasja e tij ndaj Kosovës është e padrejtë

Lëvizja Vetëvendosje po vazhdon kritikat ndaj ndërmjetësve të dialogut, në prag të takimit të mundshëm Kurti-Vuçiq në Bruksel. Sipas partisë…

Becker rrëfen përjetimet e saj gjatë luftës në Kosovë: Zëri i foshnjes më përndjek edhe sot

Humanistja britanike, Sally Becker ka ndihmuar gratë dhe fëmijët gjatë luftës në Kosovë dhe Bosnje. Ani pse ishte burgosur, plagosur e…

​Fetahu: Dënimi i Mehmetit lajm i keq, tani s’ka të drejtë të arbitrojë as në Kosovë

Të hënën gjyqtari kosovar i basketbollit, Daut Mehmeti, është përjashtuar nga FIBA për shkeljen e Kodit të Sjelljes dhe Integritetit…

Kulla: Qeveria e Kosovës të bëhet gati të mbrojë shtëpinë e vet, me apo pa NATO-n

Eksperti shqiptar i çështjeve të sigurisë, Ilir Kulla, thotë se me rrëmbimin e tre policëve të Kosovës në Leposaviq nga njësitë…

Kidnapimi i tre policëve, Musliu: Agresion brenda territorit nga njësitë speciale të ushtrisë serbe

Drejtori i Institutit “Octopus”, Agim Musliu, thotë se kidnapimi i tre policëve të Kosovës brenda territorit nga forcat serbe është…