Minxhozi: Asnjë problem në qarkullimin e mallrave Shqipëri-Kosovë

Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi, në një intervistë telefonike me KosovaPress deklaroi se qytetarët nuk kanë nevojë që…

Haliti: Kemi nevojë për furnizim me pajisje mbrojtëse, qeveria u vonua

Vitia si komuna me numrin më të madh të personave të prekur me koronavirus, po ballafaqohet me mungesë të maskave,…

Nagavci: Deklaratat për largim të trupave amerikane kanë qenë të shtyra nga presidenti Thaçi

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci thotë se kërcënimet e zyrtarëve amerikan për tërheqje të trupave nga Kosova kanë…

Kllokoqi-Rugova: Koleksioni për maturë nga më të bukura që e kemi nxjerrë

Puna e saj tash e sa vite, ka bërë që të ndër kreatoret më të njohura në vendin tonë. Blerina…

Hoti: Nuk bëjmë kompromise, tregti me territore s’ka

Deklarimi për taksën që është bërë para mediave, i kryeministrit Kurti nuk ka qenë i dakorduar brenda koalicionit. Ndërsa, në…

Sfidë korrupsioni në ATK, Ligji për Sponsorizim sivjet zvogëlon të hyrat 25 milionë euro

Administrata Tatimore e Kosovës për dy muajt e parë të këtij viti ka inkasuar rreth 100 milionë euro ose 10…

Rudari: Qytetarët e vlerësojnë punën e LDK-së në Podujevë

Kandidati për kryetar të komunës së Podujevës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Nexhmi Rudari në një intervistë për…

“Bulliqi dhe Rudari s’kanë çka japin, duhet të shkojnë në pension”

Kandidati për kryetar të komunës së Podujevës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Naim Fetahu, thotë se programi i…

Reshitaj kërkon “taskë-forcë” për koronavirusin  

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Albena Reshitaj po kërkon që Kosova të ndjek shembullin e Shqipërisë dhe disa…