COVID-19, Syla: Ndiqni rekomandimet që Kosova ta kalojë me pasoja të vogla

​Drejtori i Organizatës Botërore të Shëndetësisë në Bullgari, Skënder Syla, në një intervistë për KosovaPress deklaroi se është treguar një…

Smakaj: Në vendimin e qeverisë nuk ka elemente të shkeljes së Kushtetutës

Vendimi i Qeverisë së Kosovës për të kufizuar lëvizjen e qytetarëve në tërë vendin për shkak të përhapjes së virusit…

Mësimi fillon nesër në RTK dhe dy platforma online, s’është gjithçka perfektë por nismë e mirë

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovaconit, Hykmete Bajrami ka deklaruar se janë bërë të gjitha përgatitjet për të filluar…

Qeveria në mes të pandemisë dhe fatit të saj politik

Qeveria në mes të pandemisë dhe fatit të saj politik Pas nënshkrimeve të mbledhura, Lidhja Demokratike e Kosovës e ka…

Bali Muharremaj tregon për gjendjen në Suharekë pas rastit të parë më Covid19

Kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj tha se komuna që ai drejton ka nevojë për furnizim me materialet e nevojshme shëndetësore…

Gjini i pakënaqur me buxhetimin për Gjakovën: Shumë projekte nuk do të kryhen

Në seancën e fundit të Kuvendit të Kosovës që u mbajt javën e kaluar e ku kaloi buxheti për vitin…

Kelmendi: Nuk ka miell, të intervenohet me rezervat shtetërore

Pas paraqitjes së pandemisë Covid-19, biznesmeni i njohur në vend, Ramiz Kelmendi, po thotë se bizneset po ballafaqohen me kërkesën…

Psikologu nga Tirana: Koronavirusi ka zgjuar panik te rinia, kështu menaxhoni kohën në karantinë

Shqipëria ka rreth dy javë që kur u përfshi nga përhapja e koronavirusit. E nga ajo kohë janë ndërmarrë shumë…

Minxhozi: Asnjë problem në qarkullimin e mallrave Shqipëri-Kosovë

Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi, në një intervistë telefonike me KosovaPress deklaroi se qytetarët nuk kanë nevojë që…

Haliti: Kemi nevojë për furnizim me pajisje mbrojtëse, qeveria u vonua

Vitia si komuna me numrin më të madh të personave të prekur me koronavirus, po ballafaqohet me mungesë të maskave,…