Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Derivatet do të shtrenjtohen për 5 centë në Kosovë

Ditëve të fundit në Kosovë ka pasur rritje të çmimit të derivateve, e rritje të çmimeve paralajmërohet se do të…

Mbi 464 mijë euro pagesa për avokatët e të akuzuarve nga Specialja

Mbi 464 mijë euro nga buxheti i Kosovës janë shpenzuar për mbështetjen financiare për avokatët për mbrojtjen e të akuzuarve…

Rasim Thaçi zbulon skuadrën e preferuar në Superligë, ekipin, lojtarin dhe trajnerin në arenën ndërkombëtare

Ish-futbollisti i Flamurtarit dhe Prishtinës, Rasim Thaçi, i njohur ndryshe si “Cima” nga skeçet e tij humoristike në një intervistë…

Asociacioni i komunave nuk rekomandon ndryshimin e masave anti-Covid

Drejtori ekzekutiv i Asociacionit të Komunave të Kosovës, Sazan Ibrahimi ka deklaruar kryetarët e komunave kanë konstatuar se numri i…

Arifi me kërkesa për Albin Kurtin, pret përfshirje në dialog dhe jetësim të Fondit Kombëtar të Solidaritet

Nga kryeministri potencial, Albin Kurti, përfaqësuesi i luginës po kërkon përfshirje në dialogun Kosovë-Serbi. Ai thotë se diplomat e të…

Ahmeti thotë se Kurtin e presin sfida të vështira, kërkon epilog përfundimtar të dialogut Kosovë-Serbi

Maqedonia e Veriut është duke pritur konstituimin e institucioneve në Kosovë për të vendosur për mbajtjen e mbledhjes së përbashkët…

Krasniqi: Situata e menaxhueshme, tani për tani vazhdojmë me masat në fuqi

Ditëve të fundit Kosova ka shënuar rritje të rasteve të reja më koronavirus. E përkundër kësaj drejtori i Shërbimit Spitalor…

Majlinda Kelmendi tregon nëse do të pensionohet në fund të vitit 2021

Edhe pse thotë se nuk ishte ndjerë mirë fizikisht dhe psiqikisht në ditën e garave, Majlinda Kelmendi shprehet se ndihet…

​Rugova: Ka tendenca për imponim të kryetarit, riciklimi do ta dëmtojë LDK-në

Anëtari i Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, Naser Rugova i ka kërkuar lidershipit në dorëheqje të partisë të qëndrojnë jashtë…

Peci: Mediat serbe dhe ruse me dezinformata po tentojnë të krijojnë narrativa denigruese për Kosovën

Përmes dezinformatave mediat serbe dhe ato ruse po tentojnë të krijojnë dhe forcojnë narrativat për lëkundjen e themelit të legalitetit…
error: