Donjeta Sadiku medaljen e Botërorit ia dedikon Kosovës, synimi i ardhshëm tek e arta

Pas suksesit madhështor në sportin e xhudos, Kosova ngadalë po e forcon emrin e saj në arenën e sportit, ku…

Zymberi i Dritës konfirmon interesimin për yllin e Ballkanit, paralajmëron merkato të bujshme

Mbetja jashtë garës për titull pak javë para përfundimit të këtij edicioni garues në Superligën e Kosovës, po cilësohet si…

Rama: Lëvizja do të jetë pa pagesë përgjatë qarkores njëkaheshe në Prishtinë

Kryetari i Komunës Prishtinës Përparim Rama ka deklaruar se testimi i dytë i unazës qarkore njëkahëshe sot ka shkuar më…

Saranda gati për pushuesit kosovarë, Gurma premton se nuk do të ketë rritje të çmimeve

Qyteti bregdetar i Sarandës është bërë gati që të presë turistët kosovarë për sezonin veror 2022. Bashkia e Sarandës pret…

​Deputeti i LVV-së: Nuk mund të japim premtime për dialogun, Serbia është destruktive

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Artan Abrashi, thotë se nuk mund të japin premtime për rezultatin final të dialogut, pasi Serbia…

​Humbet një tjetër ditë mësimi, njohësi i arsimit: Të parandalohet greva e përgjithshme

Nxënësit sot humbën një ditë mësimi. Thirrjes së SBASHK-ut për të mos mbajtur mësim dhe mësimdhënësit t’i bashkohen protestës iu…

​Çitaku: Druaj se procesi i anëtarësimit në KiE do të zvarritet

Nënkryetarja e Partisë Demokratike e Kosovës, Vlora Çitaku druan se procesi i anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Evropës do…

​Dënimi i Nasim Haradinajt, flet gruaja e tij

“Hape derën, mos prit që unë do të lirohem”, i tha Nasimi nga Haga, bashkëshortes së tij në Gllogjan. Gjejlone…

​Ambasadori zviceran për marrëveshjen finale Kosovë-Serbi: Kërkohet guxim

Ambasadori zviceran në vendin tonë, Thomas Kolly, shpreson që dialogu mes Kosovës dhe Serbisë të ketë një “përfundim të mirë”.…

Azemi kritikon ekzekutivin për 100 eurot: Dyshoj për vendim mediatik dhe se është fryrë lista

Sindikata e Punëtorëve të Sektorit Privat (SPSPK) dyshon se vendimi i Qeverisë së Kosovës për shtesa prej 100 eurosh për…