Ilda, Eloise, Linesa dhe Jana përmes këngës sollën atmosferë festive në “Foleja”

Janë disa vajza shumë të talentuara të cilave këtë vit iu kanë munguar koncertit e drejtpërdrejta. Iu kanë munguar edhe…

“Foleja” sjell koncertin festiv të nxënësve të “Melody”

Emisioni “Foleja”, prodhim i KosovaPress për KTV, solli edicionin e saj festiv pasditen e së dielës. Fillimisht, ishin fëmijët e…

Bonevet do të vazhdojë me mësimin virtual (VIDEO)

Gjatë muajve të verës “Bone vet” ka mbajtur kampin verorë në mënyrë virtuale. Kjo për shkak të pandemisë e cila…

Si ndikon noti në shëndetin e fëmijëve (VIDEO)

Noti është i vetmi aktivitet fizik me të cilin duhet të njihet çdo fëmijë që në moshë të hershme. Ky…

Njihuni me pianisten 10 vjeçare, fituese e shumë festivaleve (VIDEO)

Riola Susuri është vetëm 10-vjeç, pasioni i saj është piano. Bukuroshja ka marr pjesë në shumë festivale vendore dhe ndërkombëtare…

Kukullat interesante për fëmijë të punuara nga Adifete Shabani (VIDEO)

Adifete Shabani është arsimtare e gjuhës angleze por pasioni i saj është dizajni. Gjatë kohës së pandemisë ajo nisi të…

Aktivitete të fëmijëve për 7 dhe 8 Mars

Në rubrikën “Bota e Fëmijëve”, këtë javë realizojmë aktivitete për 7 dhe 8 Mars. Kopshti i fëmijëve “Sonita” kanë pregatitur…

Përgjegjësitë e të qenurit kapiten i një ekipi futbollit

Në Kosovë çdo herë e më shumë takon djem të rinjë të cilët janë të lidhur me futbollin. E madje…

Pezmatimi i bajameve te fëmijët

Bajamet kanë funksion mbrojtës shumë të rëndësishëm në organizëm. Ato luftojnë infeksionet në fytë po ashtu edhe në tërë organizmin.…

11 vjeçarja e cila këndon me gojë të mbyllur

Kjo është Eda Dida, 11 vjecarja e cila ka një talent të rrallë. Ndërsa kjo është kukulla Petita, të cilen…