Njihuni me Oria Tea Xharra, pianistia e cila ëndërron të bëhet fotografe

Kjo është Oria Tea Xharra, vajza e cila e ka pasion pianon. Ajo përvec me muzikë, kohën e lirë e…

Rëndësia e fizioterapisë te fëmijët (VIDEO)

Shumë prindër, të cilët ende mendojnë se fizioterapia është vetëm për të rriturit, duhet të çlirohen nga këto klishe dhe…

Nida në “Foleja”, 10-vjeçarja rrëfen pasionin për muzikën

Nida Ajeti është rritur në frymën e muzikës, pasi edhe ne familje ka vite qe janë marrë me muzikë dhe…

Roli i prindërve në zhvillimin e fëmijëve

Marrëdhënia prind-fëmijë është ajo që ushqen zhvillimin fizik, emocional dhe shoqërorë të fëmijëve. Prindërit dëshirojnë atë që është më e…

Atmosferë festive për Vitin e Ri në Kopshtin “Nina”

Një atmosferë shumë festive ka qenë edhe në kopshtin e fëmijëve “Nina”. Emisioni “Foleja” ishte atje për të parë nga…

Viti i Ri në kopshtin “Bota” dhe në “Kids World”

Fëmijët e kopshtit “Bota” vizituan ambientin magjik të lojërave “Kids World” në Gjilan. Përmes këngës dhe vallëzimit aty u krijua…

Atlantik Group shpërndau dhurata për festat e fundvitit

Festat e fundvitit ofrojnë shumë dashuri dhe lumturi për të gjithë. Ata që më së shumti e shijojnë këtë periudhë…

Ilda, Eloise, Linesa dhe Jana përmes këngës sollën atmosferë festive në “Foleja”

Janë disa vajza shumë të talentuara të cilave këtë vit iu kanë munguar koncertit e drejtpërdrejta. Iu kanë munguar edhe…

“Foleja” sjell koncertin festiv të nxënësve të “Melody”

Emisioni “Foleja”, prodhim i KosovaPress për KTV, solli edicionin e saj festiv pasditen e së dielës. Fillimisht, ishin fëmijët e…

Bonevet do të vazhdojë me mësimin virtual (VIDEO)

Gjatë muajve të verës “Bone vet” ka mbajtur kampin verorë në mënyrë virtuale. Kjo për shkak të pandemisë e cila…
error: