Hapat për të larguar pelenën te fëmijët

Heqja e pelenës është një prej procesve më të rëndësishme të zhvillimit të fëmijës. Nga ky moment prindërit dhe fëmija…

Këshilla për masazh te bebet

Prekja e një lëkure të butë e të shëndetshme të bebes tuaj është kënaqësia më e madhe për ju si…

Ativitete për stinen e pranverës në Kopshtin “Genius Land”

Kopshti “Genius Land” në Prishtinë kanë organizuar aktivitete shumë interesante për stinen e pranverës. Këngë, punime, lojra dhe shumë aktivitete…

Si të dallojmë shenjat e autizmit te fëmijët

Autizmi është çrregullim neurobiologjik kompleks e shumëplanësh i zhvillimit të njeriut , pjesë e Çrregullimeve të Spektrit Autik. Është diagnozë…

Historia e veçantë e Marsit 10-vjeçar

Ky është Mars Bajçinovci, ai ndjek mësimet në klasën e tretë të shkollës “Don Bosko”. Marsi cilësohet si një fëmijë…

“Labirint Teli” projekti më i ri i fëmijëve të kopshtit “Mia”

Këtë javë emisioni “Foleja” vizitoi kopshtin “Mia” në Prishtinë. Fëmijët e këtij kopshti realizuan aktivitete shumë interesante rreth teknologjisë. “Labirint…

Festa e 8 Marsit për nënat në Klinikën e Neonatologjisë

Dita Ndërkombëtare e Gruas festohet për çdo vit me 8 mars, por ky vit është vit i një feste ndryshe,…

Leonid Haliti, piktori i ri që po lë shenjë në art

Leonid Haliti është një djal shumë i talentuar në fushën e artit. Leonidi gjithë punën e tij e publikon në…

Njihuni me Amar Malokun, kampionin e matematikës në Dubai

Ky është Amar Maloku, atij i pelqen sporti. Futbollin dhe notin e ka të preferuar, por ai është talent edhe…

Atmosferë festive për 17 shkurt në Kopshtin “Gjeniu”

Kopshti “Gjeniu” në Prishtinë kanë organizuar aktivitete shumë interesante për nderë të Pavarësisë së Kosovës. Këngë, poezi, lojra, vizatime, biskota…
error: