28 Nëntori në kopshtin “Vip Kids”

Kopshti i fëmijëve “VIP KIDS” në Fushë Kosovë ka realizuar aktivitete për 28 Nëntorin. Emisioni “Foleja” ishte atje për të…

Në “Bardha Akademi” kanë filluar aktivitetet për stinën e vjeshtën

Në kopshtin “Bardha Akademi” kanë filluar aktivitetet për stinën e vjeshtës. Emisioni “Foleja” ishte atje për të parë nga afër…

Mënyra e përdorimit të vitaminave dhe mineraleve te fëmijët

Prindërit shpesh pyesin për lëndët ushqyese më të rëndësishme që fëmija i tyre ka nevojë për të ngrënë për rritje…

Këta janë librat që lexuan fëmijët gjatë verës

Kureshtja për të zhvilluar imagjinatën, për të ditur më shumë për botën dhe gjithcka që na rrethon bëri që Danina,…

Egzoni, talenti i ri në futboll

Ky është Egzon Ajazi, është 13-vjeçar dhe pasioni i tij më I madh është futbolli. Egzoni ushtron në shkollën e…

Cili është roli i ushqimeve në rritjen e imunitetit tek fëmijët

Sistemi imun mbron organizmin nga bakteret, viruset, parazitet dhe infeksionet që shkaktojnë sëmundje të ndryshme. Një sistem i ngritur imunitar,…

Njihuni me Jona Brahimin, piktoren e portreteve të veçanta

Është 16-vjeç dhe pasioni që ka për artin është më i madh se gjithçka tjetër. Jona Brahimi vijon mësimet në…

12-vjeçari e realizoi ëndërren e tij duke kënduar në koncertin e tenorit Ramë Lahaj

Ishte vetëm 6 vjeç kur nisi të merrej me muzikë, por pasioni që ka për muzikën i solli atij suksese…

14 vjeçari që ëndërron të luaj në ekipe të mëdha botërore

Jeta e tij është vetëm futboll. Reis Paci ka zgjedhur këtë sport për ta shoqëruar në rrugëtimin e tij. Ndonëse…

Ana Isufi vajza e arteve

Kjo është Ana, ajo ka pasion muzikën, baletin dhe modelingun. Është vetëm 7 vjeç dhe deri tani ka arrit suksese…