Këta janë librat që lexuan fëmijët gjatë verës

Kureshtja për të zhvilluar imagjinatën, për të ditur më shumë për botën dhe gjithcka që na rrethon bëri që Danina,…

Egzoni, talenti i ri në futboll

Ky është Egzon Ajazi, është 13-vjeçar dhe pasioni i tij më I madh është futbolli. Egzoni ushtron në shkollën e…

Cili është roli i ushqimeve në rritjen e imunitetit tek fëmijët

Sistemi imun mbron organizmin nga bakteret, viruset, parazitet dhe infeksionet që shkaktojnë sëmundje të ndryshme. Një sistem i ngritur imunitar,…

Njihuni me Jona Brahimin, piktoren e portreteve të veçanta

Është 16-vjeç dhe pasioni që ka për artin është më i madh se gjithçka tjetër. Jona Brahimi vijon mësimet në…

12-vjeçari e realizoi ëndërren e tij duke kënduar në koncertin e tenorit Ramë Lahaj

Ishte vetëm 6 vjeç kur nisi të merrej me muzikë, por pasioni që ka për muzikën i solli atij suksese…

14 vjeçari që ëndërron të luaj në ekipe të mëdha botërore

Jeta e tij është vetëm futboll. Reis Paci ka zgjedhur këtë sport për ta shoqëruar në rrugëtimin e tij. Ndonëse…

Ana Isufi vajza e arteve

Kjo është Ana, ajo ka pasion muzikën, baletin dhe modelingun. Është vetëm 7 vjeç dhe deri tani ka arrit suksese…

Pranvera përmes aktiviteteve të Kopshtit “Bardha Akademi”

Kopshti “Bardha Akademi” kanë organizuar aktivitete shumë interesante për stinen e pranverës. Grupet e fëmijëve na treguan për folenë e…

Takimi i fëmijëve me dentisten

Kujdesi për dhëmbët e fëmijëve duhet të filloj qysh në hapat e parë të jetës dhe jo më vonë se…

Fobia e fëmijëve nga doktori

Shpeshherë, prindërit përdorin metodat e frikësimit ndaj fëmijëve të vegjël për të arritur te qëllimet e tyre. Në rastet kur…