​Qeverisë i kërkohet të fillojë dialogun e brendshëm me komunitetin serb në Kosovë

Qeverisë së Kosovës po i kërkohet të fillojë dialogun e brendshëm me komunitetin serb në vend. Përveç si zotim i…

Projektligji për tërheqjen nga trusti, pozita dhe opozita ende me qëndrime të ndryshme

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, si inicues i ndryshimit të Ligjit për Fondin Pensional që parasheh tërheqjen edhe të një…

“Heronjtë e pandemisë” duan pagat dhe vazhdimin e kontratave

Infermierët dhe mjekët që janë angazhuar gjatë pandemisë COVID-19 nga muaji marsi këtij viti nuk janë paguar. Ata protestuan sot…

​Komisioni për Buxhet nuk miratoi listën e kandidatëve për plotësimin e një pozite për anëtar të Bordit të BQK-së

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere nuk miratoi listën e kandidatëve për plotësimin e një pozite për anëtar jo-ekzekutiv të…

​Sulmi në një shkollë në Teksas, Osmani: Mendimet tona janë me familjet e viktimave

Presidentja Vjosa Osmani ka thënë se Kosova ndjenë dhimbjen me popullin amerikan për jetët e humbura në sulmin e së…

​Pa paga qe tre muaj, infermierët dhe stafi mbështetës protestojnë para MSh-së

Stafi shëndetësor i angazhuar në menaxhim të pandemisë COVID-19 sot ka protestuar para Ministrisë së Shëndetësisë pasi që gati 3…

​Osmani në Tiranë, merr pjesë në konferencën ndërkombëtare për trafikimin me qenie njerëzore

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, me ftesë të presidentit Ilir Meta, sot ka udhëtuar për në Shqipëri ku do të…

​Dogana e Kosovës largon nëntë zyrtarë nga puna

Dogana e Kosovës ka marr vendim për largim nga puna të nëntë zyrtarëve doganorë, ndaj të cilëve është në vijim…

​Ja sa raste aktive me COVID janë në Kosovë

Aktualisht janë 148 raste aktive me COVID-19. Në 24-orët e fundit janë regjistruar 12 raste të reja me koronavirus, ndërsa…