Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Mustafa nuk jep dorëheqje, kërkon nga institucionet e drejtësisë ta zbardhin rastin

Ministri në detyrë i Bujqësisë, Besian Mustafa ka thënë se nuk ka asnjë arsye të jap dorëheqje, pas arrestimit të…

Mustafa pas aksionit policor: S’kam arsye të jap dorëheqje

Ministri në detyrë i Bujqësisë, Besian Mustafa ka thënë se nuk ka asnjë arsye të jap dorëheqje, pas arrestimit të…

Shtohen kapacitetet e numërimit në QNR, rinumërimi pritet të përfundojë të premten

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që në fillim të javës së ardhshme të shpallë rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 14…

​“Subvencionet”, Hoti: Dënim maksimal për fajtorët

Kryeministri në detyrë Avdullah Hoti reagoi pas operacionit të sotëm policor në Agjencinë për Zhvillim të Bujqësisë ku u arrestuan…

​12 persona të arrestuar nën dyshimin për keqpërdorim me subvencione, sekuestrohen 400 mijë euro

12 persona janë arrestuar sot në aksionin policor që është zhvilluar në Agjencinë për Zhvillimin e Bujqësisë dhe në disa…

Përfundon seanca ndaj ish-krerëve të OVL-UÇK, mbrojtja kërkon 20 korrikun afat për dorëzimin e dosjes paraprake

Në konferencën e sotme mbi ecurinë e çështjes së ish-krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, që është…

Mbrojtja e Gucatit dhe Haradinajt: Po përballemi me qasje shpërfillëse nga ana e Prokurorisë

Në seancën e radhës mbi ecurinë e çështjes ndaj ish-drejtuesve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UCK-së, Hysni Gucati…

Mungon mbrojtja e të akuzuarit për vrasjen e Kujtim Veselit, shtyhet seanca

Seanca për shqyrtimin e ankesës për rritjen e dënimit për rastin e vrasjes së Kujtim Veselit është shtyrë për datën…

Pandemia ndikoi në uljen e dhuruesve të gjakut, situata me rezervat në Transfuzion e kënaqshme

Qendra Kombëtare për Transfuzion të Gjakut, pas aksioneve të shumta vullnetare, ka arritur që të sigurojë rezerva të kënaqshme të…

AKI ende pa drejtor, njohësit e sigurisë thonë se jo stabiliteti politik po dëmton çështjet e sigurisë

Ka një muaj prej kur ka kaluar afati ligjor për emërimin e drejtorit Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, por pozita…
error: