Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

AAK-Qeverisë Kurti: Çka dreqin u bë, pse s’po veproni? Jemi bashkë për blerjen e vaksinave

Grupi parlamentar i AAK në një konferencë për media ka kërkuar mbajtjen e një seance të hënën vetëm për temën e…

PDK e dërgon në Kushtetuese vendimin për ndarjen e 11 milionëshit për rrymën në veri

Partia Demokratike e Kosovës e ka dërguar në Gjykatën Kushtetuese vendimin e Kuvendit të Kosovës për ndarjen e 11 milionë…

Notarët kosovarë shpresojnë në rezultate të mira në Kampionatin Evropian

Federata e Notit të Kosovës (FNK) ka zhvilluar sot një takim me sportistët e reprezentacionit të Kosovës, të cilët do…

Qendra Mjekësore e FSK-së bëhet me 100 respiratorë

100 respiratorë i janë dhuruar Ministrisë së Mbrojtjes nga shteti i Norvegjisë, donacion ky që arrin vlerën rreth një milion…

Dy të vdekur dhe 49 raste të reja me Covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, janë testuar gjithsej 1.835 mostra…

Shumë të moshuar po presin për vaksinim në Prishtinë, kritikojnë organizimin e procesit

Në qendrën e vaksinimit në Prishtinë, ka vazhduar vaksinimi i të moshuarve mbi moshën 65 vjeç. Kjo sallë ishte e…

Vlerësohet kontributi i artistit Ismet Bogujevci

Familjarë, miq, bashkëpunëtorë, përfaqësues të institucioneve e qytetarë të shumtë kanë bërë sot homazhe pranë arkivolit të doajenit të muzikës…

Hoxhaj: Përgjegjësi për rrezikimin e jetës së të moshuarve sot, Albin Kurti dezertoi

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj në një konferencë për media ka kritikuar Qeverinë Kurti për dështimin e…

​LDK kritikon qeverinë për tollovinë te “1 Tetori”: I dërguan drejt vdekjes baballarët dhe nënat

Ish-ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, e ka quajtur papërgjegjësi totale tollovinë e krijuar sot tek salla “1 Tetori” në Prishtinë…

Spanja mirëpret rifillimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë

Rifillimi i dialogut mes Kosovës dhe Serbisë është një lajm i mirë për Spanjën, por ky shtet do të vazhdojë…
error: