Këngëtari i njohur: Është hera e parë pas 20 vite që do ta festoj vitin e ri me familje

Ylli Demaj ka qenë i ftuari i radhës në emisionin “Cult” të KosovaPress, ku tregoi për projektet e tij më…

Valon Shehu flet për kohën “larg” muzikës

Këngëtari nga Gjakova, Valon Shehu flet për angazhimin, këngët, festivalet dhe jetën e tij.

Dikur i bënte diss repereve, Nikka sqaron gjithçka

Nikka e cila njihet për stilin e saj të veçantë është rikthyer në muzikë pas një pauze 1 vjeçare. E…

Ermal Mamaqit karantina ia “ndërroi” profesionin

Ermal Mamaqi në një interviste për Cult të Kosovapress tha se gjatë karantinës është fokusuar në një rrugë të re…

Vesa Smolica mes muzikës dhe moderimin në radio

Vesa Smolica ka publikuar këngën më të re “Kaj”. Ajo tha se kjo këngë është punuar gjatë karantinës dhe është…

Shaolin Gang flasin për Ledrin dhe Gjikon, paralajmërojnë bashkëpunim me Feron

Në emisionin Cult të Kosovapress kësaj radhe të ftuar ishin Shaolin Gang. Blund and Real thanë se nuk e kanë…

Blero flet për kohën larg Afronës

Pak ditë më parë Blero ka publikuar këngë e tij më të re “Merri sytë e mi”. Së fundi i…

Afrim Muçiqi i revoltuar me politikanët: Qytetarët të kenë kujdes

Këngëtari i njohur Afrim Muçiqi në një interviste për Cult të KosovaPress, flet për verë pa dasma. Ai tha se…
error: