Johnson akuzohet se mashtroi parlamentin me këshillat për të moshuarit

Kryeministri britanik Boris Johnson akuzohet se mashtroi Dhomën e Ulët të parlamentit në lidhje me këshillat e qeverisë, se njerëzit…

Franca, Austria, Zvicra nuk hapin kufijtë me Italinë dhe Spanjën

Franca, Austria dhe Zvicra vlerësuan se është ende herët për të hapur kufijtë me Italinë dhe Spanjën, të cilat janë…

Mali i Zi pa raste të reja me COVID-19

Në Mal të Zi, për disa ditë me radhë, nuk ka asnjë të regjistruar të infektuar nga koronavirusi. Sipas Institutit…

Virusi arrin edhe në shtetin e fundit afrikan

Lesoto raportoi rastin e parë me Covid-19, duke u bërë shteti i fundit nga gjithsej 54 shtete afrikane në të…

494 të vdekur nga koronavirusi në Britani të Madhe

Numri i pacientëve që vdiqën nga Covid-19 në spitalet britanike në 24 orët e fundit është 494, dhe numri i…

Brukseli pa rekomandime për testet dhe ‘pasaportat’ për koronavirus

Komisioni Evropian thotë se testet për COVID19 dhe “pasaportat korona” nuk janë një mënyrë e besueshme për të provuar mungesën…

100 fëmijë në New York vuajnë nga sëmundja inflamatore Kawasaki, e lidhur me koronavirusin

Epiqendra globale e koronavirusit New York, raporton për 100 fëmijë që luftojnë një inflamacion të rëndë të enëve të gjakut…

Iran, rritet në 6.783 numri i vdekjeve nga COVID-19

Me 50 vdekje të reja të shënuara në 24 orët e fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Iran është…

Edhe qumështarët kërkojnë përfshirjen në Pakon Emergjente

Shoqata e Industrisë së Qumështit në Kosovë – SHIQK dhe Shoqata e Prodhuesve të Qumështit të Kosovës – SHPQK, kërkojnë…

67 qytetarë të Gjilanit presin sot rezultatet për Covid-19

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, pas takimit me Komitetin për Emergjenca, në konferencën për media, ka paraqitur vlerësimin…
error: