71 vjeçari nga Vushtrria viktima e radhës nga COVID-19

Klinika Infekive e Qendrës Klinike Universitare të Kosoves njofton se sot në orët e mbrëmjes ka vdekur në këtë klinikë…

Zemaj lehtëson masat, heq orën policore dhe vetëizolimin për qytetarët që hyjnë në Kosovë

Ministri i ri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, në një konferencë për medie, bëri të ditur se, që nga dita e…

Zemaj lehtëson masat, heq orën policore dhe vetëizolimin për personat që hyjnë në Kosovë

Ministri i ri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, në një konferencë për medie, bëri të ditur se, që nga dita e…

125 raste të reja me Covid-19 dhe 2 viktima në Maqedoninë Veriore

​Në 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore janë shënuar 125 raste të reja me virusin Korona, ndërsa janë kryer 1085…

Italia shpreson që shtetet e BE-së të rihapin kufijtë për italianët

Italia shpreson që vendet e tjera të Bashkimit Evropian të rihapin kufijtë e tyre për shtetasit italianë më 15 qershor.…

MSh-ja me vendime të reja për COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka ndërmarrë vendime të reja rreth menaxhimit të situatës pandemike të krijuar nga COVID-19. Këto vendime do…

Koronavirusi në Shqipëri, 20 raste të reja brenda 24 orëve

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se janë 20 raste të reja pozitive me Covid-19 në 24 orët e fundit në…

79 raste të reja me Covid-19 dhe 2 të vdekur në Maqedoni të Veriut

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoni të Veriut janë regjistruar 79 raste të reja me Covid-19, ndërsa janë kryer…

BB: Pandemia e kthen Kosovën në nivelin që e kishte më 2015

Mbi 78% e 15-vjeçarëve në Kosovë dhe mbi 50% në Shqipëri, Maqedoni të Veriut dhe Mal të Zi, janë praktikisht…

Alpaca ndihmon shkencëtarët për vaksinën anti-Covid

Puna për prodhimin e një vaksine anticovid vazhdon në disa shtete të botës. Së fundi, shkencëtarët në Suedi po punojnë…
error: