Shqipëri, publikohen për herë të parë përgjigjet e testeve serologjike

Për herë të parë, Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka publikuar këtë të premte rezultatet nga testet serologjike, që kanë…

Tetë raste të reja me koronavirus në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë konfirmoi për 8 raste të reja me COVID-19 duke e çuar në 850 numrin e…

Personat e karantinuar në QS do të qëndrojnë vetëm 7 ditë

Personat që do të karantinohen në Qendrën Studentore në Prishtinë, tani e tutje do të qëndrojnë vetëm 7 ditë. Ndërsa…

Vdes edhe një pacient me COVID-19 në Kosovë

Në Klinikën Infektive ka vdekur edhe një pacient i prekur me koronavirus. Viktima e 28 është një 77 vjeçar nga…

605 të shëruar që nga fillimi i epidemisë në Shqipëri

​Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale e Shqipërisë, Ogerta Manastirliu bëri të ditur mbrëmjen e sotme se një 85-vjeçare nga…

Infektologu Krasniqi jep lajmin e mirë: Nga nesër vetëm 9 pacientë me Covid-19 në Klinikë

Infektologu Valbon Krasniqi, ka bërë të ditur se në Klinikën Infektive sonte janë vetëm 12 pacientë me COVID-19. Ndërsa ka…

Ahmeti: Vetëm 5 raste aktive me COVID-19 në Prishtinë

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka bërë të ditur se në Prishtinë sot nuk është shënuar asnjë rast me COVID-19.…

Studimi: Rasti i parë me COVID-19 në Evropë, në dhjetor

Shkencëtarët francezë thonë se mund të kenë identifikuar një rast të mundshëm të një personi të prekur nga koronavirusi COVID-19…

Bilanci me COVID-19 në Kosovë: 861 të infektuar, 27 të vdekur dhe 561 të shëruar

Nga 13 marsi kur u shënuan rastet e para me koronavirus në Kosovë, janë infektuar 861 persona. 27 kanë përfunduar…

Edhe 28 të shëruar me COVID-19 në Kosovë, vetëm 1 rast i ri

Sot më 07 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 194 mostra…
error: