​Komuna e Vushtrrisë: Me përhapë virusin është marre

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri ka shoqëruar inspektorët sanitar komunal gjatë inspektimit në institucionet publike, marketet, barnatoret dhe…

​Lehtësimi i masave, fluks në kufirin e Vërmicës

Pas lehtësimit të masave për lëvizjen e qytetarëve në pikën kufitare në Vërmicë është parë një numër i madh i…

Ramadani paralajmëron se do të ketë viktima për shkak të pakujdesisë së qytetarëve

Askush nga ata që hyjnë në Kosovë nga sot nuk do të udhëzohen më që të vetizolohen për një javë,…

Arrestohen 180 perona në Maqedoni të Veriut, shkelin orën policore

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut, 511 personave u është dhënë vendim për izolim, derisa 70 të…

Ramadani: Nëse nuk respektohen rekomandimet, do të ketë masa më rigoroze

Drejtori i Instituti Kombëtar të Shëndetit Publik, Naser Ramadani ka deklaruar se janë duke regjistruar të gjitha veprimet që janë…

Heqja e masave antiCOVID-19, Haxhiu: Qeveria ilegale Hoti po rrezikon jetën e qytetarëve

Ish-ministrja e Drejtësisë Albulena Haxhiu ka akuzuar Qeverinë Hoti se duke hequr masat kufizuese ndaj përhapjes së koronavirusit, po e…

Rasti i ri me COVID-19 në Gjilan, pasojë e kontaktit në Prishtinë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike konfirmoi për një rast të ri pozitiv me koronavirus në Gjilan, si pasojë e kontaktit në…

MSH: Nuk ka vend për panik, do të ketë shtim të kontrolleve në lokale

Pavarësisht rritjes së numrit të rasteve të reja me koronavirus në Kosovë, Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se…

Vushtrri, vetëm në dy familje janë mbi 50 të infektuar

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë Xhafer Tahiri u ka bërë serish thirrje qytetarëve që të kenë kujdes nga përhapja e…

Shpend Ahmeti urdhëron mbylljen e tri çerdheve në kryeqytet

Kryetari i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti ka urdhëruar mbylljen e tri çerdheve në kryeqytet , pas 10 rasteve të…
error: