Bilanci i COVID-19 në Kosovë: 1.194 të infektuar, 31 të vdekur dhe 884 të shëruar

Mbrëmë u shënuan edhe 36 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, duke e quar numrin e përgjithshëm të të…

Një punonjës i administratës së Postës i prekur nga COVID -19

Në administratën qendrore të Postës së Kosovës,  një punonjës është prekur nga COVID -19, nga pasdita e djeshme, i cili…

Vushtrria po shndërrohet në vatër të pandemisë, 1 i vdekur e 24 raste vetëm sot

Komuna e Vushtrrisë këto ditët e fundit ka shënuar numrin më të madh të rasteve me COVID-19. Ndërsa vetëm sot…

36 raste të reja me COVID-19 në Kosovë dhe 8 të shëruar

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 201 mostra të marra nga Klinika…

71 vjeçari nga Vushtrria viktima e radhës nga COVID-19

Klinika Infekive e Qendrës Klinike Universitare të Kosoves njofton se sot në orët e mbrëmjes ka vdekur në këtë klinikë…

Zemaj lehtëson masat, heq orën policore dhe vetëizolimin për qytetarët që hyjnë në Kosovë

Ministri i ri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, në një konferencë për medie, bëri të ditur se, që nga dita e…

Zemaj lehtëson masat, heq orën policore dhe vetëizolimin për personat që hyjnë në Kosovë

Ministri i ri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, në një konferencë për medie, bëri të ditur se, që nga dita e…

125 raste të reja me Covid-19 dhe 2 viktima në Maqedoninë Veriore

​Në 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore janë shënuar 125 raste të reja me virusin Korona, ndërsa janë kryer 1085…

Italia shpreson që shtetet e BE-së të rihapin kufijtë për italianët

Italia shpreson që vendet e tjera të Bashkimit Evropian të rihapin kufijtë e tyre për shtetasit italianë më 15 qershor.…

MSh-ja me vendime të reja për COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka ndërmarrë vendime të reja rreth menaxhimit të situatës pandemike të krijuar nga COVID-19. Këto vendime do…
error: