Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Kina do të përfundojë në korrik provat klinike të fazës 2 të vaksinave COVID-19

Faza e dytë e provave klinike për vaksinat COVID-19 pritet të përfundojë me sukses, duke filluar në korrik, dhe deri…

Mbi 1.7 milion të shëruar në botë

Ndërsa rastet e koronavirusit në botë kanë kapërcyer tashmë shifrën 4 milionë, më shumë se 1.7 milion të tjerë, sipas…

Kurti dhe Vitia tregojnë për masat lehtësuese nga 18 maj

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti dhe ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, kanë njoftuar për bizneset që do të…

Italia regjistron 242 viktima dhe 789 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit numri i viktimave në Itali është rritur me 242 duke çuar numrin e përgjithshëm të…

Koronavirusi dëmton rënd ekonomitë e SHBA-së dhe Gjermanisë

Shitjet me pakicë në Shtetet e Bashkuara ranë për 16.4 për qind në muajin prill, tregojnë të dhënat e qeverisë.…

Studentëve iu lejohet t’i marrin gjësendet në konvikte

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar studentët banues në Qendrën e Studentëve të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, se duke filluar…

Kurti: Kufizimi i lëvizjes vazhdon edhe pas 18 majit por me lehtësime tjera

Më 18 maj do të fillojë faza e dytë e largimit të masave restriktive në Kosovë. Kështu bëri të ditur…

Gjakova mposht pandeminë, 30 ditë pa asnjë të infektuar me koronavirus

Komuna e Gjakovës po thuajse ka mposhtur pandeminë të quajtur Covid-19. Në këtë komuna ka gati katër javë që nuk…

Maqedoni Veriore, dy viktima dhe 17 raste të reja me Covid-19 – shërohen 16 pacientë

Gjatë 24 orëve të fundit prej gjithsej 460 testeve të realizuara në Maqedoninë Veriore, 17 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.…

COVID-19, 18 raste pozitive në 24 orët e fundit në Shqipëri

18 raste pozitive janë konfirmuar në 24 orët e fundit në vend me covid-19.   “Në Durrës janë identifikuar 7…
error: