Lajme   Zgjedhjet 2021   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Lagarde: Mbrojtje e ekonomisë deri në përhapjen e imunitetit

​Në të gjithë Europën, njerëzit po përballen me pasojat ekonomike dhe sociale të pandemisë, ndërsa është ende shumë e pasigurt…

Holanda zgjat shtetrrethimin antiCOVID-19

​Qeveria holandeze njoftoi sot në mbrëmje një zgjatje deri më 15 mars të shtetrrethimit aktual në vend, një masë që…

​BE ultimatum vendeve anëtare për politikat kufitare: Zbusni menjëherë kufizimet

Ekzekutivi i Bashkimit Europian u ka shkruar gjashtë vendeve anëtare duke u kërkuar të zbusin menjëherë kufizimet e njëanshme kufitare,…

Stokholmi këshillon mbajtjen e vazhdueshme të maskave mbrojtëse

​Stokholmi po u kërkon banorëve të tij që të përdorin gjerësisht maskat mbrojtëse, në sfondin e shifrave të infektimeve të…

Rriten shifrat në Itali, në veri autoritetet thonë se mund të ketë filluar “vala e tretë”

​Pas të dhënave gjithmonë të ulëta të ditës së hënë, rritet bilanci i pandemisë në Itali. Sot të infektuarit janë…

Ekziston një qytezë pa Covid, dhe nuk është shumë larg nesh

Ka një vend që nuk e njeh pandeminë. Është një vend i vogël që ka qenë gjithmonë pa Covid, pavarësisht…

15 viktima dhe mbi 1 mijë raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur bilancin e 24 orëve të fundit me Covid-19 në Shqipëri. Sipas autoriteteve, në…

Merkel: Ne jemi në valën e tretë, duke zbutur me kujdes masat

Gjermania është në valën e tretë të pandemisë së virusit korona, paralajmëroi sot kancelarja Angela Merkel, duke iu drejtuar deputetëve…

Francë, masa të reja bllokimi antiCOVID-19 edhe në rajonin verior

​Pas bregdetit të Côte d’Azur, qeveria franceze po përgatitet sot për të marrë masa të reja që synojnë një pjesë…

4 viktima dhe 368 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

IKSHPK ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret…
error: