Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Katër të vdekur dhe 453 raste të reja me Covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, janë testuar gjithsej 3.680 mostra…

Belgjikë, vonesa në shpërndarjen e vaksinave, në rritje të mprehtë rastet COVID-19

Dy të tretat e dozave të vaksinës “Oxford/AstraZeneca” të dorëzuara në Belgjikë ende nuk janë shpërndarë në qendrat e vaksinimit,…

Maqedoni e Veriut, 3.126 të vdekur me COVID-19 që nga fillimi i pandemisë

Që nga fillimi i pandemisë deri tani në Maqedoni kanë humbur jetën 3.126 pacientë me COVID-19. Deri tani në Maqedoni…

Rreth 20 pacientë marrin plazmën e gjakut, infektologët thonë se janë në pritje të efekteve

Kosova ende nuk ka siguruar asnjë dozë të vaksinës kundër koronavirusit, por tashmë pacientët e shtrirë në Klinikën Infektive kanë…

Covid-19, SHBA miraton vaksinën Johnson & Johnson

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë aprovuar vaksinën me një dozë Johnson & Johnson, duke u bërë vaksina e tretë…

Covid-19 në Kosovë, afër 69 mijë të infektuar që nga rastet e para

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, janë testuar gjithsej 3.454 mostra…

OBSH: Vala e re që po kalon Brazili përbën një tragjedi

Brazili po përballet me një tragjedi të shkaktuar nga një valë e re e pandemisë Covid-19, sipas Organizatës Botërore të…

Gruaja e Adem Demaçit vdiq nga pasojat e Covid-19

Shqiptar Demaçi, djalë i veprimtarit Adem Demaçi, ka njoftuar se nënë e tij, Xhemajlije Hoxha Demaçi, ka vdekur sot pasdite…

Me 191 km/h për t’u vaksinuar

Autoritetet në Francë sekuestruan patentën e një 88-vjeçari, kurse vetura e tij u ndalua nga qarkullimi, pasi është kapur nga…

Problemet post-Covid, rriten vizitat për problemet në zemër

Covid-19 krahas mushkërive, shkakton ndërlikime në tru, në zemër dhe në enët e gjakut. Specialistët po përballen me rritje të…
error: