Koronavirusi  ishte në Evropë shumë më herët

Koronavirusi ishte në Evropë shumë më herët sesa mendohej, thonë ekspertët dhe tani ata dyshojnë se kitaristi i famshëm Andy…

Familja nga Podujeva u infektua nga anëtarja e saj që punonte në Prishtinë

Pesë persona kanë rezultuar mbrëmë pozitiv me COVID-19 nga Komuna e Podujevës, e që gjendja shëndetësore e tyre është stabile.…

Një foshnje disamuajshe në mesin e 5 të prekurve me COVID-19 në Fushë Kosovë

Nga gjithsej 27 rastet e reja që mbrëmë u konfirmuar me COVID19, prej tyre 5 janë në komunën e Fushë-Kosovës.…

Ndërron jetë një 88-vjeçar në Tiranë, bartës i koronavirusit por me disa sëmundje

Një pacient 88-vjeçar nga Tirana ka ndërruar jetë në Spitalin Infektiv. Referuar shërbimit infektiv, shkaku i humbjes së jetës ishte…

Xhafer Tahiri tregon nëse Vushtrria do të vihet në karantinë

Nga gjithsej 27 raste të reja me koronavirus sot në Kosovë, prej tyre 14 janë konfirmuar vetëm në Komunën e…

Në Gjilan monitorohen 27 raste me koronavirus

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë është shënuar një rritje e numrit të rasteve me reja me koronavirus, por…

Spanja pa asnjë rast me COVID-19, për herë të parë prej marsit

Spanja ka shënuar sot zero raste të reja koronavirusi në 24 orët e fundit, për herë të parë prej muajit…

IKSHPK me apel për qytetarët pas rritjes së rasteve të reja me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës (IKSHPK) përmes një komunikate për media u bënë thirrje qytetarëve të Kosovës që…

Rritet numri i rasteve të reja me COVID-19 në Kosovë

Në ditën e parë të lehtësimit të masave, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar…

Shqyrtohet karantinimi i disa komunave në Maqedoninë e Veriut

Komisioni i Sëmundjeve Infektive ka diskutuar për kthimin e masave shtrënguese në Shkup dhe disa qytete të tjera. Ministri i…
error: