Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Republika Çeke i kërkon ndihmë Polonisë për pacientët COVID-19

​Qeveria çeke i ka kërkuar Polonisë që të marrë nga pacientët e saj COVID-19, njoftoi sot agjencia çeke e lajmeve…

Kanadaja miraton vaksinën “AstraZeneca”

​Rregullatori shëndetësor i Kanadasë miratoi sot vaksinën antiCOVID-19 të zhvilluar nga ndërmarrja britanike-suedeze “AstraZeneca” dhe Universiteti i Oxfordit, duke e…

Belgjikë, varianti britanik i COVID-19 rrit shtrimet në spital dhe kujdes intensiv

​Varianti britanik i COVID-19, që u shfaq në fund të vitit 2020 dhe që është më ngjitës, tani është mbizotërues…

Greqia zgjat bllokimin e rreptë në disa rajone

​Dy komuna në Selanik (Kalymnia dhe Kordelio-Evosmos) dhe Njësitë Rajonale të Evisë (me përjashtim të Skyros), Achaia, Arcadia, si edhe…

KS i OKB-së miraton rezolutën për barazi në qasjen ndaj vaksinave

​Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara miratoi njëzëri sot një rezolutë të Britanisë së Madhe për barazi në qasjen…

Berlini miraton sulmin amerikan në Siri

​Qeveria gjermane mbështet ndërhyrjen ushtarake të SHBA në Siri, e para nën presidencën e administratës së re të Biden, deklaroi…

Itali, mbi 20 mijë raste infektimi nga COVID-19, shtohen shtrimet në spital

​Në Itali u raportuan 20 499 raste pozitive me COVID-19 në 24 orët e fundit, nga dje që ishin 19…

22 rebelë pro iranianë të vrarë pas sulmeve amerikane

​Të paktën 22 luftëtarë irakianë, të cilët i përkasin grupeve militante pro iraniane, u vranë pas sulmeve amerikane në Sirinë…

Shtetet evropiane mbështesin ligjin e ri për transparencën e taksave

​Të dhënat tatimore të kompanive të mëdha shumëkombëshe mund të bëhen shumë shpejt publike, pasi vendet e BE-së hapën rrugën…

Biden: Nuk është koha të ulim vigjilencën kundër COVID-19

​Presidenti amerikan, Joe Biden u bëri thirrje bashkëkombësve të tij që të vazhdojnë përpjekjet e tyre për të ndaluar epideminë…
error: