Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Di Maio: Virusi ende mes nesh, të mos ulim vigjilencën

​Virusi është ende mes nesh, të mos ulim vigjilencën, thotë ministri i Jashtëm italian, Luigi Di Maio. ”Në këtë krizë…

Presidenti bullgar i kërkon dorëheqjen qeverisë

​Presidenti bullgar, Rumen Radev i bëri thirrje sot qeverisë që të jepte dorëheqjen, në një thellim të ri të konfliktit…

Maas: Srebrenica nuk duhet të përsëritet

​Ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas paralajmëroi sot se një masakër si ajo në Srebrenicës, në Bosnje, 25 vjet më…

Merkel: Pandemia ka nevojë për përgjigje globale

​Kancelarja gjermane, Angela Merkel tha sot se pandemia e koronavirusit mund të mposhtet vetëm përmes bashkëpunimit global dhe theksoi pjesëmarrjen…

UNESCO: Keqardhje e thellë për ndryshimin e statusit të Shën Sofisë

​Keqardhje e thellë për vendimin e autoriteteve turke, të marrë pa diskutime paraprake, për të ndryshuar statusin e Shën Sofisë…

Gjermani, ”CureVac” teston vaksinën antiCovid-19 te 4.000 vulllnetarë

​Rreth 4 000 vullnetarë janë regjistruar si subjekt për një studim të vaksinimit kundër koronavirusit, në Spitalin Universitar gjerman të…

Pesë të vdekur në pengmarrjen dhe përleshjet mes besimtarëve të kishës, 30 të arrestuar

​Kisha Pentecost në Zuurbekom të Afrikës së Jugut ishte mëngjesin e sotëm skena e një pengmarrjeje me të paktën pesë…

Një vaksinë kundër COVID-19, përballë mëdyshjes dhe rezistencës

Ekonomia nuk do të rikthehet në aktivitet të plotë deri kur të vihet në përdorim një vaksinë kundër COVID-19, thonë…

ShBA raporton 851 vdekje të reja nga COVID-19

​SHBA gjatë 24 orëve të fundit ka raportuar 851 vdekje të tjera nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar…

Conte: Ekziston mundësia e zgjatjes së gjendjes së jashtëzakonshme

​Kryeministri italian, Giuseppe Conte e gjykoi të mundur që gjendja e jashtëzakonshme, e shpallur për shkak të pandemisë së COVID-19…
error: