Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Borrell: Rusia po shkëputet nga Bashkimi Europian

​Rusia po shkëputet nga BE dhe presidenti Putin po përdor të gjitha mjetet, përfshirë dezinformimin, për të siguruar mbijetesën dhe…

Regjistrohen rastet e para të variantit afrikano-jugor në Kroaci dhe Slloveni

​Janë regjistruar në Kroaci dy raste të variantit të koronavirusit afrikano-jugor. Siç raportohet nga mediat vendase, bëhet fjalë për dy…

Çekia drejt katastrofës totale në spitale për shkak të Covid-19

​Me rreth 20 000 vdekje nga koronavirusi që nga fillimi i pandemisë, Republika Çeke shtrëngoi sërish kufizimet, ndërkohë që sistemi…

BB: Rimëkëmbja ekonomike kërkon ulje të borxhit në vendet e varfra

​Kapërcimi i pasojave ekonomike të pandemisë së COVID-19 kërkon bashkëpunim ndërkombëtar dhe ulje të borxhit në vendet e varfra, sipas…

Britania i heq shtetësinë anglezes që ju bashkua ISIS-it

Një 21-vjeçare angleze ka humbur shtetësinë e saj me vendim gjykate këtë të premte. Ajo u largua vite më parë…

Rrëmbehen 300 vajza në Nigeri

Persona të armatosur rrëmbyen mbi 300 vajza pasi bastisën të premten një konvikt në veriperëndim të Nigerisë. Bëhet fjalë për…

San Marino nis vaksinimin me doza ruse

Shteti i San Marinos ka marrë dërgesën e parë të vaksinës ruse kundër Covid, Sputnik V. San Marino nuk është pjesë e Bashkimit Europian dhe gëzon një marrëdhënies historike dhe…

Michel: Liderët e BE të gatshëm të bashkëpunojnë më ngushtë në fushën e mbrojtjes

​Liderët e 27 vendeve anëtare të Bashkimit Europian duan të nënshkruajnë një strategji të re të përbashkët për mbrojtjen në…

Sllovakia zgjat gjendjen e jashtëzakonshme

​Parlamenti sllovak miratoi sot zgjatjen e gjendjes së jashtëzakonshme për shkak të pandemisë së COVID-19. Pas një debati plenar, që…

SHBA akuzon Princin e Kurorës Saudite në lidhje me vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi

​Një raport i inteligjencës amerikane ka implikuar Princin e Kurorës Saudite Mohammed bin Salman në vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi…
error: