Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Kompleksi turistik “Bonita”, vendi ku shijon pushimin

Pamje nga deti dhe në një ambient modern me qetësin e kërkuar e gjelbërim. Këtë mund ta gjeni në kompleksi…

Magjitë e “parajsës tokësore” të jugut të Shqipërisë

Shumë pranë Vlorës, në ujërat e kaltra të detit Jon, është ishulli i vetëm i banuar i Shqipërisë. Me pamje…

Qytetarët e Kosovës drejt bregdetit shqiptar, hynë mbi 8 mijë vetura

Që nga mëngjesi e deri tash janë rreth 30 qytetarë të Kosovës, që kanë hyrë nëpërmjet kufirit në Shqipëri, ku…

Prizren, lansohet ueb-faqja e re për turizmin

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka sot së bashku me drejtoreshën e Drejtorisë së Turizmit dhe Zhvillimit Ekonomik, Sevil…

6000 kosovarë kalojnë sot pikën kufitare të Morinit

Që në orët e para të mëngjesit  të sotëm, në pikën kufitare të Morinit ka patur fluks automjetesh që i…

Bukuritë e trevës “Ura e Halilajve”, zona shkëmbore për mos t’u humbur nga vizitorët

Bashkia e Klosit fton qytetarët, turistë vendas dhe të huaj të vizitojnë një nga qendrat urbane që ofron bukuri natyrore…

Japonia fillon fushatën për turizmin pavarësisht rritjes së infeksioneve

​Japonia nisi një fushatë të diskutueshme për promovimin e turizmit me paratë e taksapaguesve, megjithë shqetësimet në rritje për një…

Peshtani i “100 fshatrave”, rizgjim i traditës, vlerave dhe bukurive të jashtëzakonshme

Në fshatin Peshtan, Tepelenë, banorët kanë nisur t’i kthejnë shtëpitë e tyre në bujtina agroturistike, që janë mjaft të frekuentuara…

Plazhi publik ku të gjitha shërbimet ofrohen falas në Vlorë

Plazhi publik në qytetin e Vlorës është një mundësi e mirë për të gjitha moshat për të pushuar këto ditë…

Masat kundër Covid-19 po sjellin dëme të mëdha për sektorin e gastronomisë

Mbyllja e lokaleve të gastronomisë nga ora 21:00 deri në 05:00, ka shkaktuar telashe të mëdha në funksionimin e  bizneseve…
error: