Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Muzeu i Krujës destinacioni i rreth 20 mijë vizitorëve në janar-shtator

Muzeu Historik dhe Etnografik i Krujës priti në muajt janar-shtator të këtij viti rreth 20 mijë vizitorë vendas e të…

Resorti Diamma, vendi ku mund t’i kaloni ditët e fundit të të nxehtit nën freskinë e pishave (Foto)

Resorti Turistik Diamma vazhdon ende me oferta edhe gjatë muajit shtator, pasi në këtë vend kanë mbetur edhe 300 ditë…

Thaçi: Shala e Bajgorës, potenciali i madh turistik

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka vazhduar me promovimin e bukurive natyrore në Kosovë. Kësaj radhe, ai ka postuar një…

Turizmi në Shqipëri, 91 milionë euro të ardhura për 6 muaj

Të ardhurat nga turizmi në Shqipëri shënuan vlerën 91 milionë euro në 6-mujorin e parë të vitit. Sipas të dhënave…

Pulëbardhat zbarkojnë në qytetin e Kamenicës

Fotografi i botës së egër Arian Mavriqi, ka fotografuar në Kamenicë pulëbardhat të cilat më shumë jetojnë afër detërave e…

Itali, një verë për t’u harruar për turizmin

Vera 2020 është një verë për t’u harruar për turizmin në Itali, theksoi sot shoqata që përfaqëson sektori, me 65…

Tendat me produkte artizanale çdo vikend në Prizren

Komuna e Prizrenit me rastin e Ditës Botërore të Turizmit, sot në sheshin e dëshmorëve u vendosën 10 tenda, me…

Akuza ndaj qeverisë greke: Fshehin numrin e të infektuarve që të mos ndikojë në turizëm

Qeveria greke akuzohet për fshehjen e numrit të vërtetë të të infektuarve nga koronavirusi në mënyrë që të mos ndikojë…

Pasojat e COVID-19 në turizëm, 67.1% me pak të huaj kanë hyrë në Shqipëri krahasuar me 2019

Turizmi është një ndër sektorët më të prekur nga pandemia. Në rang global 320 miliardë dollarë janë humbjet që ka…

Anisa Bahiti: 400 km hapësirë detare nuk mbahen vetëm me skafistë

Gjithë hapsirën bregdetare prej 400 km, Shqipëria e mbulon me dy drejtori të lodhura, të cilat kanë staf dhe buxhet…
error: