Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Salla moderne e konferencave ne ROYAL G MAX

Ndër ambientet moerne të ROYAL G MAX është edhe salla e konferencave. Salla e konferenca është 220 metra katrorë me…

Provoni ndjesinë relaksuese në qendrën Spa dhe pishinën e brendshme të Royal G MAX

Royal G MAX Hotel & Spa ndodhet në brigjet e bukura të detit Adriatik, 20 minuta nga qendra e Durrësit,…

​Leli: Kjo verë ishte e shqiptarëve

Pandemia Covid-19 dhe masat që kishin kapluar gjithë botën për mbrojte ndaj virusit, duket se nuk i ka bërë dëme…

Klosi: Faleminderit, Kosovë

Numri i madh i turistëve nga Kosova që këtë vit vendosën të kalojnë pushimet e tyre verore në Shqipëri pavarësisht…

Lejleku i rrallë, rikthehet pas 50 vjetësh për të folezuar në Shqipëri

Rikthehet pas 50 vitesh në Shqipëri për të folezuar, lejleku i rrallë Ciconia Ciconia në fushën e Maliqit. Lajmi bëhet…

Hapet sezoni turistik vjeshtë dimër, ftohen qytetarët e Shqipërisë që t’i vizitojnë bukuritë e Kosovës

Me moton “Të ecim shtigjeve të Dardanisë”, në Ditën Botërore të Turizmit është bërë hapja e sezonit turistik vjeshtë-dimër. Nga…

Shënohet “Dita Botërore e Ecjes”

4 Tetori është data kur në të gjithë botën shënohet “Dita Botërore e Ecjes”. Një aktivitet i tillë do të…

Hapet sezoni turistikë vjeshtë-dimër

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë do të organizojë sot “Ditën Botërore të Turizmit” dhe njëkohësisht do të bëhet edhe hapja…

97 milionë turistë dhe 11.3 miliardë dollarë të ardhura vetëm më 1 tetor në Kinë

97 milionë turistë dhe 11.3 miliardë dollarë të ardhura u realizuan në Kinë vetëm më 1 tetor, ditën e parë…

Shënohet Dita Botërore e Turizmit

Sot në mbarë botën shënohet Dita Botërore e Turizmit. 27 shtatori është datë që është zgjedhur për të përkuar me…
error: